پیام نوروزی معاون علمی رئیس جمهوری؛

شرکت های دانش بنیان می توانند به مصاف تورم بروند

شرکت های دانش بنیان می توانند به مصاف تورم بروند

به گزارش لیمو بلاگ، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در پیام نوروزی خود به مناسبت شروع سال ۱۴۰۲ ضمن اشاره به مزین شدن سال جاری به نام «مهار تورم، رشد تولید»، گفت شرکتهای دانش بنیان کشور که مجهز به مغزافزارهای جوان و خلاق این مرز و بومند، برخوردار از ظرفیتی خارق العاده اند که می توانند در پیوند با صنایع، کمیت، کیفیت و نوآوری را ارمغان تولید کنند و به مصاف تورم بروند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در پیام نوروزی خود آورده است: «بهار نو می سازد، می آفریند، می طراود و باز، می سازد؛ بهار، این نوآورانه ترین نوآفرینانه ی طبیعت.
ذره ذره هست هستی، نواندیشی است و نوآوری.

ذات زیبای طبیعت، مادرانه و مهربانانه، رسم نو زیستن و تازه شدن را به یادمان می آورد و گل از گل جهان می شکفد.

شکوفه های معطر و خوش رنگ و قوام زیست بوم اقتصاد دانش بنیان در بهار جهش اقتصاد دانش بنیان، از سرشاخه های حیات بخش فناوران و نوآوران، نخبگان و کارآفرینان رشد می کنند تا میوه های شیرین و جان نشین ارزش و اشتغال و اقتدار، ثمر کنند.

سالی که گذشت، بهارانه هایی داشت برای ساکنان این زیست بوم. انتخاب شعار سال از جانب رهبر برزانه انقلاب هم سو با اقتصاد دانش بنیان و تاکید ایشان بر تولید و اشتغال آفرینی از مسیر این اقتصاد و هم تصویب قانون بالنده و مترقی جهش تولید دانش بنیان، همگی چراغ راه روشن گری شدند برای طی طریق فعالان فناوری و نوآوری، با تکاپوی بیشتر و عزم و انگیزه ای بالاتر.

این اقتصاد نوزیسته و نوآمده، در آغازین گامهای مسیر قرار دارد و الان در ابتدای این راه، لازم است تا با درس آموزی از طریق و رسم دیرین و آموزنده نوروز، نوآورانه، فعالانه و خلاقانه در این راه قدم بگذارند با سرعت و انگیزه بیشتر، عزم و اراده ای راسخ تر و البته ایمان و توکل راسخ تر.
سال پیش رو به مدد باری تعالی و عنایات رهبر معظم انقلاب، سالی باشد توأم با آورده های بزرگ و راهگشا برای مردم عزیز و شریف ایران استوار و مملو از دستاوردهای ماندگار برای فعالان زیست بوم اقتصاد دانش بنیان، انشالله. به امید آن که شاخه های پربار و شکوفه سار نوآوری و فناوری، با تنه های استوار و پراقتدار صنایع پیوند بخورند تا شهد میوه های ارزش افزوده و اشتغال، در تحقق و تکامل زنجیره های ارزش، به کام مردم شیرین تر از گذشته شود.

فرارسیدن نوروز سال ۱۴۰۲ را که نویدبخش روزهای خوب و امیدبخش آینده است به مردم شریف ایران، دغدغه مندان، فناوران و نوآوران عرصه اقتصاد دانش بنیان تبریک عرض می کنم و امید دارم در تحقق شعار سال جاری که از جانب رهبر معظم و معزز انقلاب اسلامی، «مهار تورم، رشد تولید» انتخاب شده است، شرکتهای دانش بنیان نقشی اثربخش و ره گشا ایفا کنند.

شرکتهای دانش بنیان کشور که مجهز به مغزافزارهای جوان و خلاق این مرز و بوم هستند، برخوردار از ظرفیتی خارق العاده اند که می توانند در پیوند با صنایع، کمیت، کیفیت و نوآوری را ارمغان تولید کنند و به مصاف تورم بروند.

امیدوارم سال پیش رو، برای آحاد مردم ایران عزیز جملگی فعالان زیست بوم فناوری، نوآوری و تولید دانش بنیان، مالامال از نوبرانه های نوآورانه، شادمانی و سربلندی باشد.»

منبع:

1402/01/01
20:28:42
5.0 / 5
192
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳