پشتیبانی از طرح های فناورانه با انتشار ۳ فراخوان بین المللی

پشتیبانی از طرح های فناورانه با انتشار ۳ فراخوان بین المللی

به گزارش لیمو بلاگ، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) در قالب همکاریهای بین المللی، سه فراخوان مشترک برای پشتیبانی از پروژه های فناورانه منتشر نمود.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور(INSF)، این صندوق در قالب همکاریهای بین المللی، سه فراخوان مشترک بین المللی را منتشر نمود.
فراخوان صندوق علمی راه ابریشم برای هشتمین سال به صورت مشترک با آکادمی علوم چین (CAS) در حوزه مهندسی زیستی و فناوری نانو برگزار می گردد. در این فراخوان حداکثر ۶ طرح تحقیقاتی و سه کارگاه پژوهشی که به صورت مشترک توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی ایران و اعضای هیأت علمی آکادمی علوم چین تدوین و عرضه شود، مورد حمایت قرار خواهند گرفت. زمان اعلام این فراخوان روز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ است.
سومین فراخوان بنیاد ملی علوم طبیعی چین (NSFC) دومین فراخوان صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور است که به صورت مشترک با بنیاد ملی علوم طبیعی چین (NSFC) برای سومین بار برگزار می گردد. در این فراخوان حداکثر ۱۵ طرح تحقیقاتی که به صورت مشترک توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی ایران و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی سراسر کشور چین تهیه شده، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
زمان تقریبی اعلام این فراخوان ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ است.
اولین فراخوان شورای پژوهش علم و فناوری ترکیه (TUBITAK) سومین فراخوان این صندوق است که برای اولین بار برگزار می گردد و در آن حداکثر از ۵ طرح تحقیقاتی فناورانه حمایت خواهد شد. صندوق در این فراخوان در نظر دارد برای نخستین بار قالب حمایتی ۲+۲ را در دستور کار خود قرار دهد؛ در این قالب حمایتی یک تیم متشکل از بخش دانشگاهی و بخش صنعت کشور ایران و یک تیم متشکل از بخش دانشگاهی و بخش صنعت کشور ترکیه به صورت مشترک طرح تحقیقاتی فناورانه عرضه می دهند. زمان تقریبی اعلام این فراخوان ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ است. زمان دقیق و حوزه های علمی مورد حمایت در این فراخوان متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع:

1402/01/14
10:52:12
5.0 / 5
239
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳