از فردا صورت می گیرد

آغاز كنفرانس ملی سیستم ها و فناوری های محاسباتی مراقبت از سلامت در بیرجند

آغاز كنفرانس ملی سیستم ها و فناوری های محاسباتی مراقبت از سلامت در بیرجند

به گزارش لیمو بلاگ نخستین كنفرانس ملی ˮسیستم ها و فناوری های محاسباتی مراقبت از سلامت ˮ ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه جاری در دانشگاه بیرجند برگزار می گردد.


مهران تقی پور گرجی كلائی، دبیر اجرایی كنفرانس ملی سیستم ها و فناوری های محاسباتی مراقبت در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: نخستین كنفرانس ملی "سیستم ها و فناوری های محاسباتی مراقبت از سلامت" با حضور تعدادی از پژوهشگران، علاقه مندان دانشگاهی و صنعتی از داخل و خارج كشور به میزبانی بیرجند برگزار می گردد.
وی خاطرنشان كرد: در این عرصه در عرصه بین المللی كارهای بسیاری صورت گرفته، اما تا این لحظه در مورد ارتباط حوزه فناوری اطلاعات و الكترونیك و مراقبت از سلامت كنفرانسی در كشور برگزار نشده بود.
عضو هیات علمی گروه الكترونیك دانشگاه بیرجند اظهار نمود: در حوزه پزشكی برای تجهیزات پزشكی به شكلی از الكترونیك بهره می گیرند و با استفاده از تكنیك ها، ابزار و تجهیزاتی در بستر الكترونیك طراحی و ساخته می شوند.
تقی پور افزود: در همین راستا نیاز داشتیم كه این فضا برقرار شود تا نیازهای حوزه پزشكی را بشناسیم و توانمندی های كشور را در حوزه بستر الكترونیك شناسایی كرده و بتوانیم بین این دو حوزه ارتباط مناسب برقرار نماییم.
وی ادامه داد: حالا با عنایت به تحریم ها، خیلی از ابزارهای حوزه سلامت را در اختیار نداریم و اگر فضایی به وجود آید تا نیازها احصا شود، خیلی از نیازهای پزشكی برطرف خواهد شد.
دبیر اجرایی كنفرانس ملی سیستم ها و فناوری های محاسباتی مراقبت از سلامت با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با اعضای هیات علمی دانشكده برق و كامپیوتر دانشگاه بیرجند و دانشگاه علوم پزشكی، اضافه كرد: با استقبال خوب دانشگاه علوم پزشكی بیرجند مواجه شدیم و نهایت همكاری را با دانشگاه بیرجند داشتند.
تقی پور بیان كرد: در این كنفرانس بخشی از پژوهشگران به صورت داور و عضو كمیته علمی همكاری داشته، برخی عرضه مقاله دارند و برخی محققان هم به صورت ویدئو كنفرانس با این كنفرانس ارتباط خواهند داشت.
وی با تاكید بر بهره گیری از این پژوهشگران داخلی و خارجی و تعامل مستمر و گسترده تر با آنان، خاطرنشان كرد: تلاش داریم تا بتوانیم از حضور این محققان بیشترین بهره را ببریم و تلاش خواهیم كرد در مدت اقامت آنان در بیرجند با برگزاری جلسات و انعقاد تفاهم نامه هایی در صورت امكان از علم آنان بیشتر بهره ببریم.
عضو هیات علمی گروه الكترونیك دانشگاه بیرجند خاطرنشان كرد: می خواهیم مجله ای را در دانشگاه بیرجند تحت عنوان این كنفرانس برای نخستین بار در كشور منتشر نماییم.
تقی پور خاطرنشان كرد: این كنفرانس در روز چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه جاری از ساعت ۹ تا ۱۰: ۳۰ در تالار ولایت دانشگاه بیرجند آغاز خواهد شد.1398/01/27
20:59:49
5.0 / 5
4599
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲