رونمایی از محصول تولید بار اول نیروگاهی در نمایشگاه نفت و گاز

رونمایی از محصول تولید بار اول نیروگاهی در نمایشگاه نفت و گاز

لیمو بلاگ: توربین گازی نیروگاهی تولیدشده در یکی از شرکت های دانش بنیان با حضور رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی گردید.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، امروز ۳۰ اردیبهشت در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران از توربین گازی رونمایی گردید.
این محصول همچون اقلام اصلی نیروگاه ها است که یکی از نیروگاه های کشور به سبب عدم دریافت خدمات بعد از فروش از طرف شرکت خارجی، سال ها معطل مانده بود.
محمدصادق خیاطیان در مراسم رونمایی از این محصول تولید بار اول در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اقدامات خوبی که در سالهای اخیر با اذن مقام معظم رهبری و تایید نهادهای رسمی اجرائی شد، این بود که شرکتها و دستگاه های دولتی می توانند خارج از تشریفات مناقصه و با ترک تشریفات مناقصه، محصولات تولید بار اول را با همکاری شرکت های دانش بنیان به تولید برسانند.
خیاطیان اظهار داشت: امروز شاهد رونمایی از یکی از محصولاتی بودیم که در قالب تولید بار اول در یکی از شرکت های دانش بنیان به تولید رسیده است.
وی افزود: این محصول یک توربین گازی است که سالیان سال در یکی از نیروگاه های کشور معطل مانده بود و لازم بود تا شرکت سازنده خارجی این محصول به ایران می آمد تا این توربین را تعمیر کند.
رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: با امکانات فراهم شده و به همت یکی از شرکت های دانش بنیان این توربین وارد مدار شده است و نیروگاهی که تا سالیان سال از این پره ها محروم بود، امروز از فناوری داخلی بهره برداری می کند.
منبع:

1402/02/31
01:12:55
5.0 / 5
340
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴