سایت پالایشگاه تولید گازوئیل زیستی با روغن پسماند خوراكی افتتاح شد

سایت پالایشگاه تولید گازوئیل زیستی با روغن پسماند خوراكی افتتاح شد

لیمو بلاگ: با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) از روغن پسماند خوراكی در چارچوب تفاهم نامه ای با پردیس كشاورزی منابع طبیعی دانشگاه تهران افتتاح شد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) با ظرفیت ۴۰۰ لیتر در روز در استان البرز افتتاح شد. این سایت می تواند الگویی برای مدیریت پایدار ضایعات، تولید حامل های انرژی زیستی، حفاظت از محیط زیست و بهبود سلامت انسان باشد.
ایران با ۸۱ میلیون جمعیت روزانه بیشتر از ۱۰۰ میلیون لیتر گازوئیل (یا نفت گاز) مصرف می كند؛ كشوری كه مردم ساكن در كلان شهرهای آن از آلودگی شدید هوا رنج می برند و طبق آمار رسمی این آلودگی ها روزانه تعداد قابل توجهی از شهروندان ایرانی را به كام مرگ می كشد. بیماری های تنفسی، قلبی و عروقی، عدم توسعه مغزی كودكان و ده ها عارضه دیگر نتیجه مصرف بیش از پیش سوخت های فسیلی نظیر گازوئیل در ایران است.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه استفاده از فناوری های زیستی برای كمك به ارتقای زندگی مردم، اقدامات مختلفی را با نهادهای مختلف آغاز نموده است كه یكی از این اقدامات با همكاری گروه ترویجی دوستداران محیط زیست و پردیس كشاورزی منابع طبیعی دانشگاه تهران، رقم خورده است. ذیل این همكاری سه جانبه، سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) از روغن پسماند خوراكی افتتاح شد.
این تفاهم نامه می تواند به «فرهنگ سازی كاهش مصرف سوخت های فسیلی و آگاهی به اثرات جبران ناپذیر آنها بر محیط زیست و سلامت انسان» و «معرفی سوخت های جایگزین دوستدار محیط زیست بجای سوخت فسیلی در كشور» بینجامد.
منبع:

1398/04/06
11:17:31
5.0 / 5
4601
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان لیمو بلاگ