معاون وزیر ارتباطات منتشر كرد؛

جدول نوع فعالیت كاربران اینترنت، حضور ۷۰ درصدی در سایتهای اجتماعی

جدول نوع فعالیت كاربران اینترنت، حضور ۷۰ درصدی در سایتهای اجتماعی

به گزارش لیمو بلاگ معاون وزیر ارتباطات با انتشار جدول نوع فعالیت كاربران ۶ سال به بالای اینترنت در كشور، اظهار داشت: كاربر ایرانی بخش عمده ای از اطلاعات بهداشت و سلامت خویش را از راه اینترنت كسب می كند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، امیر ناظمی در توئیتر با انتشار جدول جمعیت كاربر اینترنت در ایران بر اساس نوع فعالیت، نوشت: كاربر ایرانی بخش عمده ای از اطلاعات بهداشت و سلامت خویش را از راه اینترنت كسب می كند. بنابراین سلامت الكترونیك فراتر از پرونده سلامت و نسخه است. معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات بعنوان متولی اجرای دولت الكترونیك در كشور، اظهار داشت: درمان محوری گرایش نظام سلامت است كه به سلامت الكترونیكی هم به ارث رسیده است و فرصت بازسازی نظام اداری با دولت الكترونیك نشده است.
مطابق داده های این جدول بیشتر از ۷۰ درصد فعالیت جمعیت كاربر اینترنت در سایتهای اجتماعی حضور دارند. بازی و دانلود بازی، عكس، فیلم و موسیقی ۵۵.۱ درصد حضور كاربران در اینترنت را تشكیل می دهد. ارتباطات ۱۹.۷ درصد زمان كاربران در اینترنت را به خود اختصاص می دهد. ۱۹.۲ درصد ارسال محتوای تولید شده توسط كاربر و ۲.۲ درصد مشاركت الكترونیكی از دیگر فعالیتهای كاربران در اینترنت است. در این آمار، ۳۵.۷ درصد كاربران ایرانی برای دریافت اطلاعات در ارتباط با موضوعات سلامت و بهداشت در اینترنت جستجو می كنند. ۱۹.۱ درصد كاربران در مورد بانكداری الكترونیكی در اینترنت فعال می باشند و ۳۳.۶ درصد از فعالیت كاربران در اینترنت به دریافت اطلاعات در ارتباط با كالا و خدمات مربوط می شود.


منبع:

1398/05/13
20:02:34
5.0 / 5
4439
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱