معاون وزیر ارتباطات مطرح كرد؛

پاسخ به ۳ هزار درخواست مردمی در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

پاسخ به ۳ هزار درخواست مردمی در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

لیمو بلاگ: معاون وزیر ارتباطات از پاسخ به بیشتر از ۳ هزار درخواست مردمی در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اطلاع داد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ( http: //foia.iran.gov.ir ) این حق را برای مردم بوجود آورده كه از هر موسسه عمومی و خصوصی عرضه دهنده خدمات عمومی (موسسات مشمول بند چ، ح و خ ماده ۱ آیین نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات) درخواست اطلاعات كرده و پاسخ مدنظر را دریافت نمایند. این اطلاعات درخواستی به صورت آنلاین در این سامانه منتشر خواهد شد.
در این زمینه امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در توئیتر درباره آخرین وضعیت پاسخگویی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نوشت: سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تمرین شفافیت است.
وی اظهار داشت: تابحال ۳۰۲۸ پاسخ به مردم داده شده است و از عجایب پاسخ دهی در بین ۶۷ نفری كه از وزارت بهداشت پاسخ گرفته اند این بود كه، تنها ۳ نفر رضایت داشته اند و ۵۷ نفر گفته اند پاسخ، بی ربط به سوال آنان بوده است. این درحالی است كه تا اول شهریورماه تعداد ۲ هزار و ۹۳۳ درخواست، از جانب مردم در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به ثبت رسیده بود كه به ۲ هزار و ۴۷۱ درخواست پاسخ داده شده است.
درهمین حال طبق گزارشی كه قبل از این از جانب دبیرخانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات انتشار یافته است، در مجموع ۳۷۳ شكایت هم در سامانه ثبت شده كه دستگاههای متصل به سامانه تنها به ۱۳۶ شكایت پاسخ داده اند.
همچنین تا كنون ۴۴۰ دستگاه به سامانه متصل شده اند كه بیشتر این دستگاهها در زیر مجموعه قوه مجریه قرار دارند.
بیشترین درخواست و سوالات مردمی (۲۳۴درخواست)، مربوط به وزارت كشور است كه این وزارتخانه به تمامی درخواست ها در میانگین زمانی ۲۸روزه پاسخ داده است.
تعداد درخواست ها از قوه مقننه ۴۹درخواست بوده كه تنها به ۸درخواست پاسخ داده است و میانگین زمان پاسخگویی به درخواست ها ۱۷۵روز است.
تعداد درخواست های مردمی از قوه قضائیه ( روزنامه رسمی كشور) هم ۴۴ درخواست بوده كه به ۴۳درخواست در میانگین ۱۳روز پاسخ داده شده است.
در میان ۸ شهرداری متصل به سامانه، بیشترین درخواست ها مربوط به شهرداری تهران با ۲۹درخواست و میانگین پاسخگویی ۲۳روز بوده است.
تنها شهرداری های تهران، اصفهان، كرج، مشهد مقدس، كرمانشاه، رشت و دیلم به سامانه پیوسته اند.
در میان استانداری های كل كشور هم بیشترین تعداد درخواست مربوط به استانداری هرمزگان بوده است كه به تمامی ۱۲۶ درخواست در میانگین زمانی ۵ روز پاسخ داده است.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تنها دستگاهی است كه تمامی زیرمجموعه های آن به سامانه متصل شده است.
بیش از ۵۷۲۲ نفر تابحال در سامانه ثبت نام كرده اند.

1397/08/05
15:08:03
5.0 / 5
4855
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵