با برگزاری چالش فناوری نانو صورت می گیرد

پذیرش ایده های نوآورانه تولید ماده موثره و فرآورده های آرایشی و بهداشتی

پذیرش ایده های نوآورانه تولید ماده موثره و فرآورده های آرایشی و بهداشتی

به گزارش لیمو بلاگ به منظور تهیه مواد موثره و فرآورده های آرایشی و بهداشتی با استفاده از فناوری نانو چالش نوآورانه در این زمینه از جانب یكی از شركت های تولیدكننده محصولات آرایشی و بهداشتی و ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می گردد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، یكی از شركت های تولیدكننده محصولات آرایشی، بهداشتی و دارویی با همكاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو چالش نوآوری با عنوان "تهیه مواد موثره و فرآورده های آرایشی، بهداشتی، دارویی و شوینده با استفاده از فناوری نانو" برگزار می كنند. این چالش به دنبال پشتیبانی از راهكارهایی مبتنی بر فناوری نانو جهت «تهیه مواد موثره و فرآورده های آرایشی، بهداشتی، دارویی و شوینده با استفاده از فناوری نانو» است.
با رشد روز افزون جمعیت و افزایش آگاهی های عمومی و ارتقا سطح كیفی زندگی در مورد توجه بیشتر به حوزه سلامت، آرایشی و شوینده ها و به دنبال آن افزایش تقاضا برای محصولات صنایع این بخش و رقابت چشم گیر برای بهبود این محصولات، زمینه بسیار مساعدی برای ورود نانوفناوری به این عرصه فراهم آمده است.
با توسعه فناوری نانو می توان محصولاتی تولید كرد كه به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر ارتقای سلامت انسان، بهداشت جامعه و سلامت محیط زیست تاثیر گذارند. به كارگیری فناوری نانو در این عرصه در چارچوب سنتز و تهیه مواد موثره طبیعی یا مصنوعی و نانوساختارهایی نظیر لیپوزوم ها، نانوزوم، نیوزوم، نانوذرات لیپیدی جامد و حامل های لیپیدی نانوساختار، نانوانكپسولاسیون، نانوامولسیون، نانوكریستال، نانومواد كربنی، دندریمرها و نانوذرات اكسید فلزی و نظایر آن و تولید فرآورده های نهایی با استفاده از این نانوساختارها در بخش های دارویی، شوینده، آرایشی و بهداشتی مختلف است.
در این چالش شركت های دانش بنیان، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و سایر پژوهشگران و فناوران علاقه مند تا ۱۲ شهریورماه امسال فرصت دارند طرح مفهومی اولیه خویش را به دبیرخانه ارسال نمایند. طرح های دریافتی در كمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شركت كنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) به مرحله دوم راه خواهند یافت.
طرح های برگزیده در جریان مرحله دوم به صورت گام به گام با پیشبرد طرح خود به منظور ساخت نمونه های آزمایشگاهی و نهایی تا سقف ۸۰ میلیون ریال تسهیلات حمایتی شامل كمك هزینه نقدی و اعتبار استفاده از خدمات شبكه آزمایشگاهی فناوری نانو در مرحله اول و جوایز نقدی ۲۰۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ میلیون ریالی ویژه برگزیدگان اول تا سوم در مرحله نهایی چالش بهره مند می شوند.1398/05/22
13:41:56
5.0 / 5
4726
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان لیمو بلاگ