صادرات لباس های تب نمای نانویی ایرانی

صادرات لباس های تب نمای نانویی ایرانی

لیمو بلاگ: یكی از شركت های تولیدكننده نانومحصولات حوزه نساجی لباس های نانویی تب نمای خودرا به كشورهای عراق، كویت و عمان صادر كرده است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یك شركت دانش بنیان تولید كننده منسوجات مبادرت به صادرات لباس تب نمای نوزاد حاوی نانوذرات با خاصیت آنتی باكتریال كرده است. این شركت بتازگی گواهی نانومقیاس را نیز برای این محصول دریافت كرده است.
رحیم حجتی؛ مدیرعامل شركت اظهار داشت: سال جاری ۱۰۰ هزار یورو از این لباس های تب نما به كویت و ۳۰ هزار یورو نیز به عمان صادر كرده ایم. تعداد محدودی نیز در حد ۱۵ هزار دلار به عراق صادر گردیده است.
وی اضافه كرد: البته این تازه اول كار است ما هنوز ظرفیت تولید محدودی داریم بطوریكه روزانه ۶۰۰ دست از این لباس ها تولید می شود.
مدیر عامل یك شركت دانش بنیان با تاكید بر اینكه به دنبال افزایش ظرفیت تولید این لباس ها هستیم اظهار داشت: تب در كودكان بسیار خطرناك بوده و در صورت كنترل نشدن می تواند لطمه های جبران ناپذیری به كودك وارد كند. از زمانی كه كودك بیمار شده و دمای بدن او بالا می رود تشخیص زودهنگام تب ضروری است؛ بدین جهت ما مبادرت به تولید پیراهن، كلاه و جوراب نانویی كردیم كه تب نما است به این معنا كه در صورت افزایش دمای بدن از ۳۷ درجه به بالا، آغاز به تغییر رنگ می كند.
وی افزود: در لباس های پسرانه رنگ لباس از آبی به سفید و در لباس های دخترانه از رنگ صورتی به سفید تغییر رنگ ایجاد می شود. با این كار والدین به سرعت متوجه بروز تب در فرزند می شوند و اقدامات پزشكی لازم برای كنترل تب صورت می گیرد. به سبب وجود تركیبات كیتوسان و سیلیكا، خواص آنتی باكتریال در این لباس ها به وجود آمده است.


منبع:

1398/06/25
20:01:14
5.0 / 5
4852
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱