با تلاش یك شركت داخلی؛

تصفیه آب بدون هدر رفت امكانپذیر شد

تصفیه آب بدون هدر رفت امكانپذیر شد

به گزارش لیمو بلاگ یكی از شركت های داخلی با تلاش و همت متخصصان خود توانست دستگاه تصفیه آب بدون هدر رفت و پساب را طراحی و تولید نماید.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، عقیل امانی، مدیر عامل این شركت با بیان این كه این سیستم با حمایت و پشتیبانی مركز رشد علم و فناوری سمنان برای اولین بار در كشور عرضه شده و در دنیا بی نظیر است، اظهار نمود: دستگاه تولیدی ما عمر بسیار بالا و مصرف پایینی دارد. این سیستم دارای گواهی ثبت اختراع، تاییدیه عالی ترین مرجع علمی كشور، گواهی نامه تست آب ورودی و خروجی از سازمان آب و فاضلاب و گواهی آنالیز آب از آزمایشگاه آب و خاك شاهرود است.
وی ادامه داد: دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار كه با سیستم RO كار می كنند، به ازای هر لیتر آب تصفیه مقدار ۳ لیتر آب شرب را هدر می دهد و آنرا به فاضلاب منتقل می كند؛ اما دستگاه تولیدی ما هدر رفت آب ندارد و تمام مراحل تولید آزمایشی و مراحل اتوماسیون دستگاه با موفقیت صورت گرفته و الان وارد بازار كشور شده است.
به قول مدیرعامل این شركت، عملكرد این دستگاه تصفیه ساده به نظر می رسد، اما از پیچیدگی بسیار علمی و تجربی برخوردار می باشد. عملیات این سیستم جدید را به دو بخش می توان تقسیم كرد؛ موتور پرقدرت كه علاوه بر تامین فشار آب مورد نیاز دستگاه از یك طرف و عمل تزریق دور ریز دستگاه با فشار لازم بدون برگشت به لوله آب خام از سوی دیگر تامین می كند، بخش نخست این دستگاه است.
وی افزود: در بخش دوم در واقع عملیات بازچرخانی دورریز در یك سیكل نیمه بسته با آب خام مخلوط می شود و امكان مجدد آن به دستگاه هم كم اثر و حتی بی اثر می شود، بطوریكه نه تنها عملیات فیلتراسیون دستگاه به خوبی صورت می گیرد و لطمه ای به بار نمی آورد، بلكه دو منظوره بودن فشار موتور هم به لوله آب شهری فشار مضاعف وارد نمی نماید.
امانی تصریح كرد: تولید این دستگاه جدید ۷ مرحله ای و ۸ مرحله ای است. دستگاه مذكور بعد از تصفیه، آب را به صورت آب قلیایی و Ph نرمال در می آورد و متناسب با سوخت وساز بدن آب را تصفیه می كند. ظرفیت تولید این دستگاه، ۲۰۰ لیتر در دوز است.1398/07/07
19:21:32
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: تولید , سازمان , سیستم , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲