ستاری خبر داد

حركت به سمت شهر هوشمند و تشكیل كارگروه تخصصی، رادارهای هواشناسی ایران ساخت می شود

حركت به سمت شهر هوشمند و تشكیل كارگروه تخصصی، رادارهای هواشناسی ایران ساخت می شود

لیمو بلاگ: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: در زمینه حركت به سمت شهرهای هوشمند تفاهماتی با وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت و در این زمینه تصمیم گرفتیم كارگروه تخصصی داشته باشیم تا از ظرفیت و پتانسیل شركت های دانش بنیان استفاده نماییم.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان هواشناسی اظهار نمود: مسئله ای كه در اقتصاد دانش بنیان اهمیت دارد، زیست بوم آن است و این زیست بوم یعنی این كه همدلی ها و همكاری هایی كه جهت استفاده از ظرفیت ها و توان شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها به كار گرفته می شود افزایش یابد و خوشبختانه در وزارت راه و شهرسازی این مسئله وجود دارد.
وی افزود: مصوبه اخیری كه در شورایعالی معماری و شهرسازی در جهت استقرار شركت های دانش بنیان در محیط های شهری ابلاغ گردید، اهمیت زیادی دارد و امیدواریم با برداشتن این موانع سبب رشد و پویایی بیشتر اقتصاد و شركت های دانش بنیان شویم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح كرد: استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری هواشناسی به پیشبینی و چگونگی مقابله بهتر با سیل و دیگر بلاهای طبیعی كمك می نماید، از جانب دیگر اتفاقاتی كه باید در حوزه حمل و نقل شهری رخ دهد همچون الكترونیكی كردن بارنامه ها و جاده ها هم جزو پتانسیل هایی است كه در تفاهمات امروز با سازمان راهداری به آن توجه كردیم. یكی دیگر از نكات مهمی كه در ۹ سرفصل تفاهم نامه های امروز وجود دارد، این است كه رادارهای هواشناسی را كه در گذشته از خارج وارد می كردیم، در داخل می سازیم و این توان فنی و علمی در داخل بوجود آمده است كه باید به آن توجه كرد.1398/07/14
23:19:35
5.0 / 5
4740
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵