اهمیت رمزگذاری در اینترنت

اهمیت رمزگذاری در اینترنت

از زمان افشاگری های ادوارد اسنودن در سراسر جهان برقراری ارتباط دیجیتال به یك نیاز اساسی جامعه تبدیل شده است.


رمزگذاری در اینترنت و اهمیت آن

اول از هرچیز دلایل رمزگذاری را مطرح می کنیم:

فقط از زمان افشاگری های ادوارد اسنودن در سراسر جهان و مشکوک به گوش دادن به مستقل سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده و انگلیس (NSA ، GCHQ ، و غیره) که برقراری ارتباط دیجیتال به یک نیاز اساسی جامعه تبدیل شده است. ارتباطات دیجیتالی در دنیای امروز امری ضروری و ضروری است و در عین حال شامل کلیه زمینه های زندگی روزمره است. اطلاعات حساس و خصوصی به کارت پستال تعلق نمی گیرد ، قابل مقایسه با نامه ای که از پیام محافظت می کند ، از رمزگذاری قوی در برابر جمع کننده داده های کنجکاوی در سراسر جهان محافظت می کند. یکی دیگر از دلایل استفاده گسترده از VPN ، سانسـور روزافزون است – نه تنها در کشورهای استیدادی، وب سایت های مسدود شده ، اطلاعات غیرقابل بازیافت به دلایل سيـاسی یا مـذهبی ، همچنین در اینجا به VPN (شبکه خصوصی مجازی) کمک می کند – به طوری که هیچ کس قادر به نظارت بر دسترسی به صفحات وب نباشد ، همچنین مسدود نشود. یکی از دلایل محبوبیت VPN های Websecuritas.com در MiddleEast و چین. پس طبیعی است که انسان متمدن باری در امان ماندن از افشای حریم خصوصی اش به سمت خرید VPN و خرید فیلتر شکن می رود.
اما حتی با انتخاب VPN ، برخی قوانین اساسی در نظر گرفته شده است – مانند انتخاب ارائه دهنده مناسب.
ارائه دهندگان VPN بسیاری هستند ، با همه چیز تبلیغ می شوند. ارزان ، سریع و ایمن – با این حال ، تنها تعداد معدودی می توانند در برابر یک ارزیابی عینی ایستادگی کنند.

کشورهای ارائه دهنده سرویس VPN:

شما چقدر برای خرید VPN ، خرید فیلتر شکن، خرید پروکسی تلگرام، ساکس ، کریو و PPTP وقت می گذارید و اهمیت می دهید؟ آیا امن بودن و حفظ حریم شخصی در اینترنت برای شما اولویت دارد؟ آیا برای خرید وی پی ان و سایر فیلترشکن های موبایل فرصت کافی را دارید؟

چقدر می توان با ارائه دهنده آمریکایی ، انگلیسی یا اروپای شرقی رزرو کرد؟ قیمت ها ممکن است وسوسه انگیز باشد ، اما داده های شما با چنین ارائه دهندگان امن نیست. کلیه شرکتهای مستقر در ایالات متحده باید بنا به درخواست مقامات ، اطلاعات مشتری و کلیدهای SSL را در اختیار هر کاربر قرار دهند – حتی اگر داده ها در اروپا ذخیره شوند. بنابراین ، اولین ارائه دهندگان قبلاً خدمات خود را در ایالات متحده متوقف کرده اند. محافظت جدی از ارتباطات تضمین نمی شود. (رجوع کنید به Lavabit و Cryptoseal) در هیچ کجا حفاظت از داده ها در آگاهی و قانون لمس نشده تر از آلمان نیست – افرادی که با مکان رومانی تبلیغ می کنند ، نه به دلیل امنیت و حاکمیت قانون بلکه صرفاً به دلایل مالیاتی هستند. در آلمان مجاز به ورود به سیستم نیست و هیچ گونه اطلاعاتی برای نگهداری وجود ندارد. در ابتدای سال ۲۰۱۴ ، همه جاه طلبی های سیاستمداران امنیتی زودرس به عنوان ناسازگار با قوانین اروپا طبقه بندی شدند و توسط ECJ در لوکزامبورگ متوقف شد.

1398/07/17
21:31:39
5.0 / 5
5141
تگهای خبر: رپورتاژ , تلگرام , خدمات , سایت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان لیمو بلاگ