نائب رئیس شركت زیرساخت:

تماس ایران به عراق ارزانتر است، خانواده ها با زائرین تماس بگیرند

تماس ایران به عراق ارزانتر است، خانواده ها با زائرین تماس بگیرند

به گزارش لیمو بلاگ نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: زائرین اربعین حسینی به خانواده و آشنایان خود بگویند تا بیشتر از ایران با آنها تماس گرفته شود. چون كه تماس از ایران به سمت عراق ارزان تر است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از شركت ارتباطات زیرساخت، سجاد بنابی اظهار داشت: یكی از اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه هماهنگی برای ایام اربعین امسال این بود كه به اپراتورهای داخلی كمك شد تا با همكاری اپراتورهای عراقی، شاهد عرضه اینترنت مجانی پرسرعت به زائرین حسینی(ع) در بعضی نقاط در راه پیاده ‎روی اربعین باشیم.
وی با اشاره به اینكه مذاكرات مفصلی بین ما و طرف عراقی جهت كاهش هزینه اینتركانكشن برای زائرین صورت گرفت و توانستیم بیشتر از ۳۰ درصد از هزینه انتقال ترافیك صوتی را بین ایران و عراق تخفیف بگیریم، اضافه كرد: البته ما آمادگی این را داشتیم تا این هزینه را به صفر برسانیم. اما با عنایت به اینكه این هزینه در روزهای اربعین یكی از بخش های عمده درآمدی برای كشور عراق در حوزه ارتباطی است، طرف عراقی با این پیشنهاد موافقت نكرد.
نائب رئیس هیئت مدیره شركت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این سؤال كه با عنایت به اینكه چند روزی شاهد كمی ناآرامی در عراق بودیم، اگر مشترك یكی از اپراتورها در ایران بسته اینترنت ویژه اربعین را خریداری كند ولی اینترنت در كشور عراق قطع شود، تكلیف بسته های خریداری شده اش چه می شود، اظهار داشت: اینترنتی كه ویژه زائرین به صورت رومینگ از بسته های اینترنت ایرانی در اختیار زائرین ایرانی قرار می گیرد، از اینترنت ایران است و كسانی كه در اوضاع قطعی اینترنت در عراق از اینترنت رومینگ استفاده كنند، اینترنتشان برقرار است. اما اگر بخواهند سیمكارت عراقی بگیرند و از اینترنت آن استفاده كنند، در صورت قطعی اینترنت در كشور عراق با مشكل مواجه می شوند.
وی افزود: امسال هزینه مكالمه كشور عراق از راه سیمكارت ایرانی در مقایسه با مواقع غیر از اربعین حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد كاهش داشته كه این امر ناشی از مذاكراتی است كه بین وزارتخانه های ارتباطات دو كشور و همینطور اپراتورهای ایرانی و عراقی صورت گرفته است. سال قبل بسته های اینترنتی اپراتورهای ایرانی ۴۰ مگابایت و ۱۰۰ مگابایتی بود اما امسال اپراتورهای ایرانی روزانه ۱۰ مگابایت اینترنت مجانی می دهند و هم بسته یك گیگ عرضه می كنند كه نسبت به سال گذشته قیمت آن یك سوم شده است.
بنایی درباره چاره كاهش هزینه های ارتباطی زائرین اظهار داشت: پیشنهاد ما این است كه زائرین چه با سیمكارت ایرانی و چه با سیمكارت عراقی، به خانواده و آشنایان خود بگویند تا بیشتر از ایران با آنها تماس گرفته شود چون در این صورت مقداری از هزینه شان در مقایسه با حالتی كه تماس از عراق به سمت ایران آغاز شود، كاسته می شود.

1398/07/20
15:00:15
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: اینترنت , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵