فروش چهره در انگلستان در ازای ۱۰۰هزار پوند!

فروش چهره در انگلستان در ازای ۱۰۰هزار پوند!

لیمو بلاگ: یك شركت نوپای انگلیسی مدعی شده به افرادی كه اجازه دهند از چهره شان در طراحی ربات های تولیدی این شركت استفاده شود، صدهزار پوند پرداخت می كند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، شركت مورد اشاره كه Geomiq نام دارد می خواهد طراحی ظاهر ربات ها را ارتقا دهد و از همین رو ابزاری برای كپی برداری از چهره انسان ها و افزودن آن به سر ربات ها ابداع كرده است.
این شركت كه در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده، اعلام نموده افرادی كه چهره های مهربان و دوست داشتنی دارند می توانند در ازای موافقت با بهره برداری از چهره شان برای پوشاندن سر ربات ها صدهزار پوند ( معادل ۱۱۱۴۲۰ دلار) دریافت نمایند.
قرار است از هر یك از این ربات ها هزاران نسخه تولید و در نقاط مختلف جهان ارائه شود. اجرای این طرح از سال ۲۰۲۰ شروع می شود و جزئیات فنی بیشتر تنها به افرادی اعلام می شود كه به همكاری با این طرح تمایل داشته باشند و از طرف شركت مورد اشاره نیز تایید شوند.
اگر چه امكان دارد پیشنهاد مالی این شركت برای برخی افراد وسوسه برانگیز باشد، اما نتایج اجتماعی، فرهنگی و امنیتی استفاده از چهره اشخاص به منظور تولید ربات امری است كه ابعاد آن هنوز مشخص نشده است.


منبع:

1398/07/28
13:25:27
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵