بیست و هفتمین مجله فناوری مهر منتشر گردید

بیست و هفتمین مجله فناوری مهر منتشر گردید

لیمو بلاگ: بیست و هفتمین شماره مجله فناوری مهر در 5 سرفصل مجزا شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، تكنولوژی های جدید، علم و دانش، فناوری خودرو و هوافضا منتشر گردید.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، شماره ۲۷ مجله فناوری مهر در بخش تكنولوژی های جدید در گزارشی با عنوان «ایران ساخت های دانش بنیان چقدر صرفه جویی ارزی می كنند» به بررسی وضعیت صرفه جویی ارزی محصولات شركتهای دانش بنیان پرداخته است. در این بخش دستیابی پژوهشگران به دانش فنی و ساخت پرنده خورشیدی و درمان بیماران سایر كشورها با داروهای زیستی ایران همچون اخبار خواندنی است.
بخش علم و دانش این شماره از مجله فناوری مهر، نگاه جامعی به برندگان جوایز نوبل پزشكی، شیمی و فیزیك دارد و به حواشی انتخاب برندگان این جایزه علمی می پردازد. در این بخش اخباری در مورد رتبه تولید علم ایران و خطری كه بودجه پژوهشی دانشگاهها را تهدید می كند، دیده می شود.
در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفتگوی مهمی با عضو شورای عالی فضای مجازی درباب شبكه ملی اطلاعات انتشار یافته است كه وی از عدم تایید پیشرفت ۸۰ درصدی این پروژه ملی خبر می دهد.
انتشار اخباری درباب شفاف سازی خدمات ارزش افزوده موبایل از دیگر اخبار مهم این بخش است.
بیست و هفتمین شماره از مجله فناوری مهر، در بخش فناوری خودرو اخبار جذابی از خودرو های خودران دارد. ساخت سیاه ترین خودروی جهان با فناوری نانو و ابداع كامیون خودران بدون كابین همچون اخبار خواندنی این بخش است.
در بخش هوافضا نیز اخبار مهمی از آماده سازی پرتاب ۳ ماهواره ایرانی تا ۳ ماه دیگر و نیز مدل مهندسی ماهواره ناهید ۲ دیده می شود. بی اثر بودن تحریم ها در برنامه های فضایی ایران در كنار اخبار مربوط به فناوریهای فضایی سایر نقاط جهان، از دیگر اخبار خواندنی این بخش است.
بیست و هفتمین مجله فناوری مهر در ۵۵ صفحه از این لینك قابل دسترسی است.


منبع:

1398/07/30
09:53:39
5.0 / 5
4406
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان لیمو بلاگ