اعطای سومین جایزه مصطفی (ص) در 20 آبان

اعطای سومین جایزه مصطفی (ص) در 20 آبان

به گزارش لیمو بلاگ دبیر ششمین نشست استپ از برگزاری همزمان اعطای سومین دوره جایزه مصطفی (ص) با نشست تبادل تجربیات علم و فناوری آگاهی داد و اظهار داشت: سومین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) در روز 20 آبان ماه و نشست استپ از 18 تا 20 آبان ماه خواهد بود.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا سعید سهراب ­پور، مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان در نشست خبری ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) با اشاره به اینكه قبل از این، جایزه مصطفی(ص) دو بار برگزار شده است، اظهار داشت: ۲۰ آبان ماه امسال، سومین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) در تالار وحدت برگزار می شود.
سهراب پور با اشاره به اینكه در كنار اعطای جایزه، رویدادها و فعالیت های دیگری برگزار می شود، اظهار نمود: نشست استپ یكی از این رویدادهایی است كه تابحال دو بار در ایران برگزار شده و كشورهای دیگر هم نسبت به برگزاری آن اقدام نموده اند و كشورهای مالزی، عمان و پاكستان از آن جمله هستند؛ امسال نیز ششمین نشست استپ در دانشگاه ­های برتر تهران برگزار می گردد.
مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان هدف نشست استپ را ارتباط دانشمندان كشورهای اسلامی و مطلع شدن آنها از فعالیت­ های یكدیگر ذكر كرد و تصریح كرد: معمولا دانشمندان كشورهای اسلامی با كشورهای پیشرفته در ارتباط هستند، اما بین خودشان این ارتباط كمرنگ است و هدف استپ انسجام بیشتر این ارتباط است.
وی ادامه داد: ما امسال در ششمین نشست استپ، ۹۴ میهمان از ۳۶ كشور دنیا خواهیم داشت. بیشترین تعداد میهمان را از مالزی خواهیم داشت كه ۱۵ نفر از این كشور به ایران می آیند؛ همین طور ۹ نفر از تركیه، ۷ نفر از پاكستان، ۶ نفر از عمان و مابقی میهمان ها از سایر كشورها به ایران خواهند آمد. اغلب میهمانان دانشمندان معروفی هستند و گاهی در ارگان های غربی و بین المللی مسئولیت دارند. این نشست موقعیت مغتنمی برای ارتباط با این افراد است.
در این جلسه شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما و دبیر علمی كمیته ارتباطات علم ششمین نشست استپ با اشاره به برگزاری ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در كشورهای اسلامی از ۱۸ تا ۲۰ آبان ماه اظهار داشت: همزمانی برگزاری ششمین نشست استپ با پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صدا و سیما برای ما نشانه ای است كه مشخص می كند نقش دانشگاه در حوزه علم، افزون خواهد شد.
اسفندیاری اشاره كرد: این همكاری نزدیك دانشگاه ها در برگزاری نشست استپ به انتقال هرچه بیشتر مفاهیم علمی در جامعه منجر می شود.
رئیس دانشگاه صدا و سیما افزود: برنامه ­های كمیته ارتباطات علم، یكشنبه ۱۹ آبان در دانشگاه صدا و سیما برگزار می­ شود و ۹ میهمان از ۷ كشور همچون كشورهای آذربایجان، لبنان، مالزی، اوگاندا، مصر و ایران در آن حضور خواهند داشت.
دبیر علمی كمیته ارتباطات علم ششمین نشست استپ با اشاره به مباحثی كه در نشست های تخصصی مطرح خواهد شد، اظهار داشت: نقش ارتباطات علم در پیوند جامعه و علم، مستندسازی علمی و تجارب مستندسازان ایرانی، توسعه شبكه های همكاری در حوزه ارتباطات علم در جهان اسلام، مدل ­ها و روش ­های خبرنگاری علمی و نقش روابط عمومی دانشگاه ­ها در ارتباطات علم مباحثی هستند كه ۱۹ آبان در چارچوب سخنرانی ­های كلیدی، پنل ها و كارگاه های تخصصی در دانشگاه صدا و سیما به آنها پرداخته خواهد شد.
اسفندیاری با اشاره به اینكه بعضی از كارگاه ها ویژه مخاطبان خاص خواهد بود، اظهار داشت: برای خبرنگاران حوزه علم، نشست تخصصی خواهیم داشت كه با حضور فعالان بین المللی عرصه روزنامه نگاری علم تشكیل خواهد شد و امیدواریم این نشست منجر به تاسیس انجمن خبرنگاران علمی در ایران شود. حضور "ویلیام اودینگا"، عضو فدراسیون جهانی خبرنگاران علم در این جلسه اهمیت ویژه ای دارد؛ همین طور برخی مدیران صاحب نام رسانه های بین المللی همچون غسان بن­جدو، رئیس شبكه المیادین، اساتید ارتباطات در ایران و سایر پیشكسوتان و صاحب­نظران این حوزه نیز در پنل ها حضور خواهند داشت و همچون میهمانان نشست ها و كارگاه های این نشست هستند.
منبع:

1398/08/02
18:55:50
5.0 / 5
4504
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵