همزمان با هفته پدافندغیرعامل؛

مانور تست پایداری شبكه ملی اطلاعات انجام شد

مانور تست پایداری شبكه ملی اطلاعات انجام شد

لیمو بلاگ: مانور تست پایداری شبكه ملی اطلاعات در لایه های مختلف این شبكه همزمان با هفته پدافند غیرعامل در شركت ارتباطات زیرساخت اجرا شد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از وزارت ارتباطات، مانور تست پایداری شبكه ملی اطلاعات و پایداری لایه های مختلف این شبكه در جلسه ای در محل شركت ارتباطات زیرساخت اجرا شد.
در این جلسه صادق بیك پور رئیس كمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل و نقش آن در حوزه های مخابراتی كشور اظهار داشت: اولویت اصلی پدافند غیر عامل در حوزه ارتباطات زیرساخت، توسعه زیرساخت ها با رویكرد ملی است.
وی اضافه كرد: یكی از اهداف اصلی پدافند غیر عامل، حفاظت از زیرساخت ها و دارایی های كشور است تا هرگونه لطمه پذیری در مقابل تهدیدات را شناسایی كرده و اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد. براین اساس با عنایت به وجود حملات احتمالی در بستر شبكه، این لزوم احساس می شود كه تست های پایداری شبكه اجرا شود.
بیك پور اشاره كرد: علاوه بر اهمیت وجود دانش در زیرساخت شبكه، برخورداری از نیروی انسانی خلاق، متعهد و متخصص نیز از مواردی است كه می تواند به ارتقای كیفیت پایداری شبكه كمك نماید.
رئیس كمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزاری مانور تست پایداری شبكه ملی اطلاعات در زیرساخت را همزمان با هفته پدافند غیرعامل از اقداماتی عنوان نمود كه درصد آمادگی و قابل پیش بینی شدن حملات احتمالی را بیشتر می كند.


منبع:

1398/08/13
18:14:51
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴