دبیرشورای عالی فضای مجازی:

اختلالات اینترنتی بزودی رفع می شود

اختلالات اینترنتی بزودی رفع می شود

به گزارش لیمو بلاگ دبیر شورایعالی فضای مجازی با اشاره به اینكه اختلالات اینترنت بزودی با تصمیم نهادهای امنیتی رفع می شود، اظهار داشت: ترافیك داخلی در مدت اختلال در اینترنت از ۷۵۰ گیگابیت بر ثانیه تجاوز كرد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه مراسم «آغاز به كار بنیاد ملی كارآفرینی توسعه فناوری در حوزه های بلاك چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» كه امروز (پنجشنبه ۳۰ آبان) با حضور محمد شریعتمداری وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره زمان رفع محدودیت های اینترنتی در كشور اظهار داشت: در ارتباط با اینترنت تصمیم گیری در حوزه های امنیتی كشور، اتخاذ و در نخستین فرصت، اختلالات این حوزه برطرف خواهد شد كه قرار بود امروز در جلسه ای این مورد بررسی شود.
وی درباره مشكلاتی كه برای برخی كسب و كارهای وابسته به اینترنت بوجود آمد تصریح كرد: باید كاری نماییم كه این ضرر و زیان ها كمتر شود. اگر یك شبكه ملی پرقدرت در كشور داشتیم، این زیان ها به مراتب كمتر بود.
دبیر شورایعالی فضای مجازی تاكید كرد: امیدواریم اتفاق اخیر كه منجر به قطعی اینترنت شد، سبب شود همكاران ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمهیداتی برای توانمند كردن شبكه ملی اطلاعات بیاندیشند.
فیروزآبادی اضافه كرد: شبكه ملی یك ارتباط جهانی است و زمانی می تواند خوب كار كند كه با دنیا ارتباط داشته باشد. در بستر این شبكه جهانی «صدا» و «دیتا» در كشور مشكل ندارد، اما آنچه كه با محدودیت روبرو شده، پروتكل مربوط به اینترنت است كه با قطع آن، ضرر و زیان هایی را متوجه برخی كسب و كارها كرد.
وی با اشاره به اینكه در شرایط محدودیت های به وجود آمده برای اینترنت، تلاش كردیم خدمات بانكی، حمل و نقلی و سایر خدماتی كه به شكلی با زندگی مردم در ارتباط بود را پایدار نگه داریم، درباره پیام رسان های ملی هم اظهار داشت: ما در كیفیت پیام رسان های داخلی گرفتار كمبود هستیم اما با این وجود پیام رسان های بومی در این مدت با اقبال زیادی از جانب كاربران مواجه گشتند.
دبیر شورایعالی فضای مجازی تصریح كرد: با محدودیت های بوجود آمده در اینترنت، مردم به جایگزین های داخلی در موتورهای جستجو و پیام رسان ها اقبال نشان داده اند هرچند كیفیت پیام رسان ها و خدمات داخلی به میزان كیفیت موارد مشابه خارجی نیست اما مردم با متانت و صبوری از این امكانات بهره برده اند.
فیروزآبادی از شكسته شدن ركورد ترافیك داخلی اطلاع داد و اظهار داشت: ترافیك داخلی ما در این مدت از ۷۵۰ گیگابیت بر ثانیه تجاوز كرد كه رشد چند برابری را نشان داده است.

1398/09/02
17:22:04
5.0 / 5
4484
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لیمو بلاگ