یك موسسه استرالیایی منتشر كرد؛

تأثیر كرونا بر مصرف اینترنت دنیا

تأثیر كرونا بر مصرف اینترنت دنیا

لیمو بلاگ: آمار انتشار یافته توسط یك مؤسسه استرالیایی نشان میدهد خانه نشینی میلیاردها نفر در سراسر جهان به سبب شیوع ویروس كرونا و انجام بیشتر امور از منزل، مصرف اینترنت را تشدید كرده است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مدیوم، آماری كه توسط مؤسسه KASPR Datahaus پخش شده، حاكیست ایران در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۰ مارس و در مقایسه میزان مصرف اینترنت با بازه زمانی ۱۲ تا ۱۴ فوریه از نظر فشار وارده بر زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی برای مصرف داده رتبه اول را در جهان كسب كرده است و كشورهایی مانند مالزی، اكوادور و كلمبیا رتبه های بعدی را كسب كرده اند.
البته این فشار در كشورهای دیگری مانند ایتالیا، اسپانیا، سوئد، مالزی نیز قابل توجه بوده و همزمان با افزایش شیوع ویروس كرونا در كشورهای مختلف و اعمال سیاست های قرنطینه و خانه نشینی میزان مصرف اینترنت افزایش می یابد.

بخش عمده این فشار بر اینترنت ناشی از استفاده از فضای مجازی برای مشاهده فیلم و سریال و استفاده از خدمات پخش ویدئوی آنلاین است.
كاربران از سرویس هایی مانند نتفلیكس، آمازون و یوتیوب برای مشاهده برنامه های مختلف بهره برده اند. همین طور اجرای بازی های ویدئویی تعاملی و برگزاری گسترده ویدئو كنفرانس نیز سبب مصرف قابل توجه پهنای باند می شود.
بر طبق این گزارش خیلی از شركت های ارائه دهنده خدمات تحت وب و حتی دولت ها برای مدیریت مصرف بی سابقه اینترنت در جهان مجبور به اعمال برخی محدودیت ها یا كاهش كیفیت خدمات ارائه شده گردیده اند.

در میان استان های مختلف ایران و برمبنای آمار روز ۲۴ مارس، بیشترین میزان افزایش فشار مصرف اینترنت مربوط به استان ایلام است و پس از این استان، استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، قم، خراسان شمال، كهكیلویه و بویراحمد، قزوین، لرستان، كردستان، فارس، اردبیل، گلستان، كرمانشاه، مركزی، یزد، زنجان، بوشهر، سمنان، هرمزگان، همدان، خراسان رضوی و خوزستان رتبه های بعدی را كسب كرده اند. پایین ترین میزان افزایش فشار مصرف اینترنت هم مربوط به استان های تهران، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، مازندران و گیلان و در نهایت كرمان است كه پایین ترین میزان افزایش مصرف اینترنت را پس از شیوع ویروس كرونا به خود مختص كرده است.
برای كسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه به آدرس https: //kasprdata.com/index.php/global-internet-pressure/ مراجعه كنید.


منبع:

1399/01/07
22:20:09
5.0 / 5
3282
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳