یك مسئول خبر داد:

ساخت كابین امواج ضدعفونی كننده در دانشگاه حكیم سبزواری

ساخت كابین امواج ضدعفونی كننده در دانشگاه حكیم سبزواری

به گزارش لیمو بلاگ خراسان رضوی عضو هیئت علمی گروه فیزیك دانشگاه حكیم سبزواری و مسئول تیم طراحی این كابین اظهار داشت: كابین امواج ضدعفونی كننده برای كاهش بار ویروسی پرسنل مراكز درمانی و جلوگیری از شیوع ویروس كرونا توسط پژوهشگران دانشگاه حكیم سبزواری طراحی و ساخته شد.دکتر احسان کوشکی در این خصوص به خبرنگاران بیان کرد: در این راستا کابین امواج ضدعفونی کننده در گروه فیزیک دانشگاه حکیم سبزواری برای کمک به پرسنل خدوم درمان سبزوار که در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند، طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: باتوجه به خاصیت هایی که در طراحی این کابین مدنظر قرار گرفته است، این دستگاه می تواند در از بین بردن بخش اعظمی از آلودگی هایی ویروسی، مفید واقع شود.

کوشکی با اشاره به اینکه این دستگاه به صورت خودکار و با ورود فرد به داخل کابین راه اندازی می شود، اظهار نمود: همزمان با ورود فرد به کابین، چشمه های گوناگون نور فرابنفش و نیز چهار چشمه فراصوت، بخش میانی بدن شخص شامل لباس ها و دست ها که بیشتر در تماس با آلودگی است؛ به مدت 20 ثانیه به صورت کامل پرتو دهی می کند.

عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه حکیم سبزواری اضافه کرد: مزیت مهم این دستگاه غیر لمسی بودن کابین است که موجب می شود، پرسنل درمان بعد از استفاده از آن و هنگام ترک مراکز درمانی با اطمینان بیشتری به محیط خارج، بروند.

وی با تاکید بر اینکه کلیه تجهیزات مورد استفاده در این کابین از داخل کشور تامین شده است، تصریح کرد: کار تحقیقاتی روی این کابین برای افزودن گزینه های بیشتر و بررسی اثرات جانبی و دزیمتری توسط استادان گروه فیزیک روی دستگاه ادامه دارد.

منبع:

1399/02/11
21:02:45
5.0 / 5
3077
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳