تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه دانش­ آموزی نور

تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه دانش­ آموزی نور

لیمو بلاگ: مهلت ارسال آثار به مسابقه دانش آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور یاغی تا 31 مردادماه سال 1399 تمدید گردید، ضمن آنكه به سبب رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تشكیل تیم های دانش آموزی با مشاركت خانواده ها خواهد بود.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی بنیاد مصطفی(ص)، به جهت ایجاد فرصت بیشتر برای ارائه آثار توسط دانش­ آموزان علاقمند باتوجه به تعطیلی مدارس و عدم تشکیل گروه های دانش­ آموزی در روزهای انتشار ویروس کرونا، مهلت ارسال آثار به چهارمین دوره مسابقه دانش­ آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور یاغی، تا 31 مردادماه سال 1399 تمدید گردید.
باتوجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور دانش­ آموزان در مدارس خود، علاوه بر تمدید این دوره تا اختتام مردادماه 99، شرایط ویژه­ ای برای این دوره از مسابقه دانش­ آموزی نور اتخاذ شد.
بمنظور رعایت اصول بهداشتی اعلام شده از طرف سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت در خصوص رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از اجتماعات، از شروع خردادماه 99، ثبت­ نام به صورت خانوادگی برای دانش آموزان میسر خواهد شد و هر دانش­ آموز می تواند بعنوان سرگروه در منزل و با مشارکت اعضای خانواده خود در مسابقه شرکت نماید.
از دیگر شرایط این دوره این است که در بخش راهنمای علمی که در سایت مسابقه معرفی شده است، ایده­ های متنوع علمی مربوط با موضوع مسابقه با در نظر گرفتن امکان اجرا در منزل، بطور مستمر و روزانه به دانش­ آموزان شرکت کننده معرفی می­ شود.
دانش­ آموزان می­ توانند تا اختتام مردادماه سال 99 با مراجعه به سایت بنیاد مصطفی(ص) به آدرس www.mstfdn.org به بخش مسابقه دانش آموزی نور مراجعه نموده و در چارچوب گروه های دو یا سه نفره آثار علمی خودرا به صورت فیلم های 60 ثانیه ای به دبیرخانه این مسابقه ارسال نمایند.
مسابقه دانش آموزی نور هر سال بعنوان یکی از رویدادهای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در حوزه دانش آموزی برگزار می گردد که هدف از برگزاری آن، ایفای نقش در انگیزش نسل نوجوان جهان اسلام، ایجاد افق­های نوین در زمینه علم و فناوری و کمک به رشد استعدادهای درخشان است.
دوره چهارم مسابقه دانش ­­آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور عمر یاغی، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2015، از مردادماه سال قبل شروع شد و موضوع این دوره از مسابقه ساخت فیلم­ های علمی کوتاه یک دقیقه­ ای از آزمایش­­ هایی در مباحث مختلف ماده و انرژی است.
منبع:

1399/03/03
14:15:55
5.0 / 5
3194
تگهای خبر: سازمان , سایت , شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳