قانون گذاری در استرالیا ضد فیسبوك و گوگل

قانون گذاری در استرالیا ضد فیسبوك و گوگل

مقامات استرالیایی به دنبال وضع قانون جدیدی در این كشور هستند كه بر طبق آن گوگل و فیسبوك باید برای بازنشر اخبار رسانه های این كشور به آنها پول پرداخت كنند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از آسین ایج، قانون مورد اشاره به صورت پیش نویس تهیه شده و هدف از این کار مقابله با انحصار رسانه ای غول های دنیای فناوری مانند فیسبوک و گوگل اعلام شده است.
جاش فریدنبرگ عضو مجلس نمایندگان استرالیا از ملبورن هدف از تصویب چنین قانونی را تنظیم روابط شرکت های فناوری و مؤسسان رسانه ای استرالیا دانسته است. به قول وی شکست مذاکرات مقامات استرالیایی با فیسبوک و گوگل پس از ۱۸ ماه تلاش چاره ای جز وادار کردن این دو شرکت به پرداخت پول به مؤسسات رسانه ای استرالیا از راه وضع قانونی جدید باقی نگذاشته است.
برخی کشورهای دیگر جهان هم برای پشتیبانی از فعالان رسانه ای و نشریات خود به دنبال اقدامات مشابهی هستند. اما در هیچیک از این کشورها قانونی با چین موضوعی طرح یا تصویب نشده است.
دولت استرالیا اعلام نموده اگر مذاکرات گوگل و فیسبوک تا سه ماه دیگر برای پرداخت پول بابت بازنشر محتوای آنها در سرویسهای گوگل به نتیجه نرسد، قطعا از تصویب چنین قانونی حمایت می کند. انتظار می رود بحث در مورد این قانون در پارلمان استرالیا از اواخر ماه آگوست آغاز شود.


منبع:

1399/05/11
15:20:14
5.0 / 5
2084
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان لیمو بلاگ