تامین سرمایه صندوق نوآوری مسیر را برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان هموار می كند

تامین سرمایه صندوق نوآوری مسیر را برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان هموار می كند

به گزارش لیمو بلاگ رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اعلام نمود: در شرایط كرونا شركتهای دانش بنیان توانستند نیازهای كشور را مرتفع كنند و امیدواریم با كوشش برای تامین اعتبارات این صندوق این مسیر ادامه یابد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت امروز در نشست هماهنگی حمایت شبکه بانکی از شرکت های دانش بنیان که به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد، با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در تامین مالی شرکت های دانش بنیان، اظهار نمود: برای تامین مالی این شرکت ها ابزارهای مختلفی وجود دارد که همچون آنها می توان به شبکه بانکی کشور اشاره نمود.
وی با اعلان اینکه وارد شدن بانک ها به حوزه پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان باعث شده که برای آنها نیز فرصتی را فراهم آورد، اشاره کرد: نتایج بررسی ها نشان میدهد که شرکت های دانش بنیان به سیستم بانکی بدهی ندارند و این امر نشان میدهد که این شرکت ها برای سیستم بانکی بهترین مخاطبان در شرایط بد اقتصادی کشور به شمار می روند.
وحدت، با اشاره به رشد جهش شرکت های دانش بنیان از سال ۹۷ تاکنون، این رشد را مرهون همکاری شبکه بانکی دانست و اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم افزایش سرمایه صندوق را داشته باشیم. شاید آن زمان که اعتبارات صندوق ۳ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، عدد مناسبی باشد، ولی الان نیاز داریم تا سرمایه این صندوق افزایش یابد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: اگر حمایت شبکه بانکی نبود، نمی توانستیم اثربخشی تامین مالی برای شرکت های دانش بنیان را داشته باشیم.
وی به کوشش های شرکت های دانش بنیان در رفع نیازهای کشور اشاره نمود و تصریح کرد: در شرایط کرونا این شرکتها توانستند نیازهای کشور را مرتفع کنند و امیدواریم با کوشش برای تامین اعتبارات این صندوق این مسیر ادامه یابد.
منبع:

1399/07/10
13:44:15
5.0 / 5
1430
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵