دبیر ستاد فضایی:

وارد فاز عملیاتی ساخت ماهواره شدیم، همكاری با بیمه درحوزه ناوبری

وارد فاز عملیاتی ساخت ماهواره شدیم، همكاری با بیمه درحوزه ناوبری

به گزارش لیمو بلاگ دبیر ستاد فناوری فضایی معاونت علمی فناوری اظهار داشت: در حوزه ناوبری فضایی با بیمه ها در حال همكاری هستیم تا بتوانیم سنجش از طریق دور و رصد خودروها را از راه ناوبری فضایی ممكن نماییم.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، منوچهر منطقی در یك برنامه تلویزیونی با اشاره به كاربردی شدن فناوری های فضایی در كشاورزی و محیط زیست، اظهار داشت: در ستاد فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته تحقیقات و ساخت ماهواره ها از فاز تحقیقاتی خارج و وارد فاز عملیاتی شده ایم.
وی با اشاره به اینكه در دهه ای كه گذشت در حوزه فناوری فضایی دو رخداد مهم اتفاق افتاد، بیان كرد: نخست اینكه ایران به سمت نمایش فناوری فضایی رفته و به شكلی فناوری فضایی وارد بخش اقتصادی و زندگی مردم شده است. همینطور ماهواره هایی مانند پیام و ماهواره برهایی مانند سیمرغ ساخته شد و ماهواره های جدید در حال ساخت هستند.
منطقی درباره اقتصاد فضا عنوان كرد: اقتصاد فناوری فضایی در بخش كشاورزی عملیاتی شده و در بخش مدیریت بحران هم در حال كارهای مقدماتی هستیم.
وی با اشاره به كاربردهای فناوری فضایی در حوزه ناوبری هم اضافه كرد: در حوزه ناوبری فضایی با بیمه ها در حال همكاری هستیم تا بتوانیم سنجش از طریق دور و رصد خودروها را از راه ناوبری فضایی ممكن نماییم.
دبیر ستاد فناوری فضایی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری افزود: در آینده ای نزدیك، اغلب پهپادها به بخش تجاری می آیند و امروزه از این پهپادها در سلامت و پزشكی هم استفاده می شود.
وی اظهار داشت: سازمان ملل متحد مجموعه ای بعنوان كوپوس دارد كه تمام كشورها با دریافت مجوز از این مجموعه، می توانند برای مدت معین ۳سال، ماهواره های خویش را در مكان هایی معین شده قرار دهند. این مجموعه از برنامه ریزی برای مستقر شدن چند هزار ماهواره در مدارهای مشخص زمین اطلاع داده است.

1397/11/15
22:19:21
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: پزشكی , خودرو , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱