برای بررسی قابلیت رانندگی خودكار؛

سنای آمریكا در مورد تازه ترین تصادف خودروی تسلا تحقیق می كند

سنای آمریكا در مورد تازه ترین تصادف خودروی تسلا تحقیق می كند

برخی از اعضای دموکرات سنای آمریکا قصد دارند در مورد تصادف اخیر خودروی تسلا در زمان هدایت با استفاده از قابلیت رانندگی خودکار تحقیق کنند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ورج، دو نماینده دموکرات سنا خواهان واکنش مقامات رگولاتوری در آمریکا در قبال این سانحه شده اند تا از استفاده نامناسب تسلا از قابلیت رانندگی خودکار اتومبیل های ساخت این شرکت جلوگیری شود.
هفته گذشته دو مرد اهل ایالت تگزاس در جریان یک سانحه رانندگی که برای خودروی تسلای مدل اس رخ داد کشته شدند. این دو نفر خودروی خودرا در حالت رانندگی خودکار قرار داده بودند و هیچ یک پشت فرمان نبودند. این خودرو موفق به تشخیص پیچ جاده نشد و با مانعی برخورد کرد.
در نامه ای که اد مارکی و ریچارد بلومنتال برای استیون کلیف سرپرست اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا ارسال کرده اند، تصریح شده این اداره باید به دقت علت این رویداد را مشخص کرده و سفارش هایی ارائه کند تا تا سنا اطلاعات دقیق تری در مورد خاصیت های سیستم های دستیار راننده مانند سیستم رانندگی خودکار تسلا کسب کند.
برخی سازمان های فدرال دیگر آمریکا با همکاری پلیس در حال تحقیق در مورد این رویداد هستند. دو قربانی حادثه مذکور اویرت تالبوت ۶۹ ساله و ویلیام وارنر ۵۹ ساله اهل تگزاس و از متخصصان بیهوشی محلی بوده اند.


منبع:

1400/02/03
23:06:42
5.0 / 5
1021
تگهای خبر: خودرو , سازمان , سیستم , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴