تمدید گواهینامه تایید صلاحیت مركز خدمات آزمایشگاهی دانشگاه شریف

تمدید گواهینامه تایید صلاحیت مركز خدمات آزمایشگاهی دانشگاه شریف

مرکز خدمات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی شریف موفق به تمدید گواهینامه، ارتقاء و تطبیق آن با نسخه ISO-IEC 17025 2017 برای 94 دامنه آزمون و 4 دامنه کالیبراسیون در سال 1400 شد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، پژوهش، رشد علمی و صنعتی و در نهایت پیشرفت بدون نتایج دقیق و قابل اعتماد آزمایشگاهی میسر نمی گردند. استانداردهای مدیریتی از یک سو و استانداردهای فنی از طرف دیگر سبب ارتقاء سطح کیفی آزمایشگاه ها شده اند. سازمان جهانی استاندارد ISO درسال ۱۹۹۹ با این هدف استاندارد ISO-IEC ۱۷۰۲۵ احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون که قبلاً با نام GUIDE ۲۵ مورد استفاده آزمایشگاه ها بود منتشرکرد. این استاندارد بعداً توسط اتحادیه جهانی تایید صلاحیت آزمایشگاه ها ILAC بعنوان معیار ارزیابی آزمایشگاه ها پذیرفته شد تا آزمایشگاه ها با کسب این گواهینامه و احراز صلاحیت بتوانند در خارج از مرزها و در سراسر جهان از نتایج خود استفاده نمایند.

دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۹۴ با هدف ارتقاء سطح کیفی آزمایشگاه ها کسب این استاندارد را در برنامه کاری خود قرارداد. مرکز خدمات آزمایشگاهی دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۹۶ موفق به ستاندن گواهینامه ISO-IEC ۱۷۰۲۵ ۲۰۰۵ و درسال ۱۴۰۰ موفق به ارتقاء و تطبیق آن با نسخه ISO-IEC ۱۷۰۲۵ ۲۰۱۷ برای ۹۴ دامنه آزمون و ۴ دامنه کالیبراسیون برای آزمایشگاه های میکروسکوپ الکترونی روبشی گسیل میدانی، طیف سنج تفرق اشعه ایکس، میکروسکوپ نیروی اتمی، خواص مکانیکی مواد، طیف سنجی پلاسمای جفت شده القایی، پراکندگی نور دینامیکی، میکروسکوپ الکترونی عبوری، آزمایشگاه مخابرات سیار(آزمایشگاه معتمد سازمان مقررات رادیویی)، آزمایشگاه آب و فاضلاب (آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست) و آزمایشگاه مرجع کالیبراسیون گازها (آزمایشگاه معتمد شرکت کنترل کیفیت هوای تهران) شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، مرکز خدمات آزمایشگاهی برطبق خط مشی خود تلاش می کند با گسترش فرهنگ استاندارد در سطح دانشگاه صنعتی شریف هرسال بر تعداد آزمایشگاه های منطبق با این استاندارد و سایر استانداردهای مدیریتی، فنی، ایمنی، محیط زیست و.. افزوده و سبب ارتقاء کیفیت خدمات و خصوصاً خدمات آزمایشگاهی در سطح دانشگاه گردد و از این طریق سبب ارائه نتایج دقیق تر و قابل اعتمادتر به مراجع علمی و صنعتی کشور گردد.
1400/03/15
12:42:21
5.0 / 5
1031
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴