جاسوسی اپل و مایكروسافت برای دولت ترامپ فاش شد

جاسوسی اپل و مایكروسافت برای دولت ترامپ فاش شد

اخیرا خبرهای جدیدی در خصوص عدم رعایت حفظ حریم شخصی و در اختیار گذاشتن اطلاعات افراد به دولت ترامپ توسط اپل و مایکروسافت فاش شده است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از سی ان بی سی، وزارت دادگستری آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ از شرکت اپل خواسته بود تا اطلاعات بعضی کاربران را تسلیم کند.
اپل به دنبال دریافت این درخواست رسمی، تمامی داده های مورد اشاره را در اختیار وزارت دادگستری آمریکا گذاشته بود و اطلاعی از جزئیات این درخواست ها و این که از این طریق برای دسترسی به داده های برخی چهره های سیاسی عضو حزب دموکرات تلاش شده، نداشته است. این شرکت روز گذشته ادعا نمود اطلاع نداشته که درخواست وزارت دادگستری دولت ترامپ از این شرکت برای دریافت داده های کاربران حاوی درخواست دسترسی به اطلاعات دموکرات هاست.
از سوی دیگر اپل می گوید معمولاً در مقابل این نوع درخواست های رسمی قضائی مقاومت نکرده و از آنها تبعیت می کند.
این شرکت افزوده که اگر هیأت منصفه یا یک قاضی فدرال خواهان دریافت داده های دیجیتال کاربران این شرکت شوند، حتما از این درخواست تبعیت می کند. اما در موارد دیگر امکان دارد درخواست های دریافتی را به چالش بکشد. هدف ترامپ از دریافت این اطلاعات پی بردن به محتوای تحقیقاتی بوده که در مورد روابط شخصی وی با روسیه در دولت گذشته در جریان بود. این درخواست در ۶ فوریه سال ۲۰۱۸ تسلیم اپل شد. یک روز بعد از آنکه اپل اعتراف کرد تحت فشار ترامپ دیتای خصوصی دو نماینده کنگره یعنی آدام شیف و اریک اسوالول را داده است، مایکروسافت در بیانیه ارسالی به نیویورک تایمز اعتراف کرد احضاریه در ارتباط با دادن ایمیل شخصی یکی از کارمندان کنگره را در سال 2017 از وزارت دادگستری دریافت کرده است.
شرکت مایکروسافت اعلام نموده که داده های درخواستی را به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده است. این داده ها حاوی مقدار زیادی متادیتا بوده اند و مایکروسافت بعدا فهمیده است که این شخص کارمند کنگره است.


منبع:

1400/03/22
13:57:22
5.0 / 5
982
تگهای خبر: شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵