به منظور توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی؛

خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر راه ‎اندازی می شود

خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر راه ‎اندازی می شود

لیمو بلاگ خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر راه ‎اندازی می شود


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، تفاهم نامه پشتیبانی از ایجاد «خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر» میان ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه توسعه صنایع و معادن شهر به امضا رسید تا شاهد رونق فعالیت ها در زمینه صنایع خلاق شهری و توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی باشیم. این تفاهم نامه به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن احمدی مدیر عامل هلدینگ توسعه صنایع و معادن شهر رسید.
پرویز کرمی، دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: راه اندازی این مرکز می تواند نقش مهمی در ایجاد هماهنگی، ارتقاء و جایگاه شرکت­ های خلاق و دانش بنیان و شتاب­دهنده ­های فعال در زمینه مباحث شهر و شهرداری­ ها ایفا کند. فعالیت شرکت های خلاق در زمینه شهری با توسعه خانه های خلاق و نوآوری گسترش می یابد؛ اقدامی که نوآوری و خلاقیت را به این حوزه تزریق می کند و راهی برای توسعه خدمات شهری هوشمند است.
رئیس اجرائی سازی سند ملی فناوری های نرم و صنایع خلاق بیان کرد: مراحل آماده سازی محل استقرار و تجهیز این خانه توسط گروه توسعه صنایع و معادن شهر انجام شده است. شتاب­دهنده ها و استارتاپ ها­ نیز برمبنای طرح های تجاری ارائه شده به زودی در این خانه مستقر می شوند و این مرکز تخصصی با عنوان «خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر» گشایش می یابد.
بگفته کرمی، در این مرکز از برگزاری رویدادهای در رابطه با حوزه صنایع خلاق و فرهنگی در رابطه با مشارکت طرفین حمایت می شود. همین طور برقراری ارتباط میان این خانه و سایر خانه های خلاق اتفاق دیگری است که رخ می دهد تا با توسعه تعاملات شاهد رونق فعالیت ها در زمینه فناوری های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی باشیم.
به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جذب استارتاپ­ ها و شرکت ­های خلاق و دانش ­بنیان فعال در زمینه صنایع و فناوری های نرم و خلاق شهری هدفی است که از راه اندازی این مرکز دنبال می شود. در کشور حدود ۱۴۰۰ شرکت خلاق فعال می باشند که راه اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای بسط فعالیت این شرکتها و رونق تولید محصولات آنها است. همین طور هم اکنون حدود ۷۰ خانه خلاق در کشور راه اندازی شده اند.
بر طبق این تفاهم نامه، حمایت و مشارکت در ایجاد و راهبری خانه خلاق و نوآوری با محوریت صنایع خلاق شهری، معرفی شتاب­دهنده های تخصصی و حمایت مالی و معنوی از شرکت های دانش بنیان و خلاق در این مرکز و پشتیبانی از برگزاری رویدادهای مرتبط و پشتیبانی اطلاعاتی و اداری همچون حمایت­ های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شمار می ­رود.1400/07/29
14:36:38
5.0 / 5
608
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲