با حضور معاون علمی رییس جمهوری؛

داروی درمان روماتوئید آرتریت رونمایی گردید

داروی درمان روماتوئید آرتریت رونمایی گردید

داروی تزریقی درمان روماتوئید آرتریت امروز با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رونمایی گردید.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، داروی "بیوسیمیلار" حاوی ماده فعال دارویی "آناکینرا" است که نوعی سیتوکین(عامل سرکوب کننده ایمنی) به حساب می آید.
سیتوکین ها یا عامل سرکوب کننده ایمنی، پروتئین هایی هستند که توسط بدن ساخته می شوند و هماهنگ کننده ارتباطات بین سلولی هستند و به کنترل فعالیتهای سلولی کمک می کنند.
بدن انسان در مقابل بیماری های روماتوئید آرتریت و سندرم وابسته به کرایوپیرین و بیماری های "استیل"، مقادیر زیاد سیتوکین به نام اینترلوکین-۱ تولید می کند که باعث اثرات مضری همچون التهاب و بروز علایم بیماری می شود.
به طور معمول بدن ما پروتئین هایی برای سرکوب اثرات مضر اینترلوکین-۱ تولید می کند که آناکینرا ماده فعال استفاده از میکروارگانیزم "ای کولای" E-coli ساخته شده است.
این دارو در ترکیب با داروی (methortrexate) برای درمان نشانه ها و علایم بیماری روماتوئید آرتریت در بزرگسالان به کار می آید. این دارو برای بیمارانی تجویز می شود که پاسخ آنها به داروی (methortrexate) برای درمان روماتوئید آرتریت به اندازه کافی خوب نبوده است.
این دارو برای درمان نشانه ها و علایم التهاب در رابطه با بیماری های راش(ضایعه پوستی)، درد مفصلی، تب، سردرد، خستگی در بزرگسالان و کودکان در رده سنی ۸ ماه به بالا کاربرد دارد.
همچنین این دارو برای درمان بیماری التهابی با درگیری چند ارگان در دوره نوزادی که به آن "سندرم عصبی پوستی مفصلی مزمن" در شیرخواران گفته می شود، کاربرد دارد.
این دارو در فرم تزریقی به تولید رسیده است.
این دارو در یک شرکت دانش بنیان دارویی به تولید رسید که علاوه بر دریافت مجوز از وزارت بهداشت، مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تولید رسیده است و الان در داروخانه ها موجود است که امروز هم با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رونمایی گردید.
منبع:

1400/08/06
20:34:29
5.0 / 5
1031
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان لیمو بلاگ