پذیرش ۷۰ تیم فناور در مرحله پیش شتابدهی در مرکز راهبردی فناوری همگرا

پذیرش ۷۰ تیم فناور در مرحله پیش شتابدهی در مرکز راهبردی فناوری همگرا

مدیر برنامه نوپاهای فناوری های همگرای معاونت علمی ریاست جمهوری از پذیرش 70 تیم فناور در مرحله پیش شتابدهی در مرکز راهبردی فناوری همگرا آگاهی داد و اظهار داشت: تا حالا 420 تیم فناور درخواست داده اند که از این تعداد 70 تیم برای پیش شتابدهی پذیرش شده اند و 20 استارت آپ موفق تامین مالی شدند و از 12 استارت آپ نیز (حدود 200 میلیون تومان) حمایت کردیم و 15 استارت آپ توانستند سرمایه جذب کنند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، علی رسولی، مدیر برنامه نوپاهای فناوری های همگرا در استارت آپ ویکند محصولات فناوری های همگرا با اشاره به اینکه برنامه های نوپای پلتفرمی برای پشتیبانی از استارت آپ ها از سال ۹۷ کار خودرا شروع کرد، اظهار نمود: در ابتدا با چالش هایی مواجه بودیم اینکه در زمینه جدید به محصولات جدیدی نیاز داشتیم، همین طور نیازمند شناسایی تیم های فناور و پژوهشگرانی بودیم که کار کنند.
وی با اشاره به اینکه یکی از شرایط پذیرش این است که نمونه محصولات در سطح TRL۴ باشند، اضافه کرد: یعنی به عبارتی پتانسیل یک شرکت دانش بنیان وجود داشته باشد تا محصول بتواند وارد بازار شود.
مدیر برنامه نوپاهای فناوری های همگرای معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه به دنبال آن بودیم تا با جمع آوری تیم های فناور خوب، پتانسیل خوبی جهت راه اندازی کسب وکار داشته باشند، افزود: برنامه نوپا یک برنامه کاملاً حمایتی است، سهام نمی گیرد و پولی از استارت آپ ها هم گرفتن نمی گردد و حتی هزینه برنامه از معاونت علمی ریاست جمهوری تامین می شود.
رسولی، شناسایی استارت آپ ها، آشناسازی پژوهشگران با مبنای استارت آپی و به هم رسانی استارت آپ ها را از اهداف برنامه نوپا برشمرد و اضافه کرد: وقتی استارت آپ وارد برنامه می شود، طرح تیم فناور داوری می شود.
وی پیش شتابدهی، گزینش و ارزیابی نهایی، شتابدهی نظارت و پایش و پس شتابدهی را چرخه حمایت برنامه نوپاهای فناوری های همگرا دانست و اظهار داشت: در مرحله پیش شتابدهی ارزیابی اولیه طرح ها، تعیین مدل کسب وکار، در مرحله گزینش نگارش پرونده فنی، نگارش پرونده کسب و کاری، در مرحله شتابدهی آموزش تخصصی کسب وکار، راهبری گرفتن مجوز، راهبری امکان سنجی تولید، مطالعات امکان سنجی، راهبری جذب سرمایه، در مرحله پس شتابدهی خدمات و مشاوره های کسب وکار با همکاری کریدور در شتابدهی ارائه می شود.
مدیر برنامه نوپاهای فناوری های همگرای معاونت علمی ریاست جمهوری، راهبری تامین مالی، پرداخت گرنت هوشمند، راهبردی فنی محصول و مشاوره فنی توسعه محصول را از برنامه های دبیرخانه برشمرد و اضافه کرد: برگزاری جلسه توجیهی حضور در برنامه نوپا، تیم سازی و کار تیمی، شناخت مشتری و طراحی مدل کسب وکار و مطالعه بازار و شناخت رفتار از برنامه های آموزشی است.
رسولی تصریح کرد: شرکت هایی از تیم های موفق بوده اند و محصولات پانسمان بندآورنده خونریزی، دستگاه اندازه گیری هموگلوبین و هماتوکریت خون، دستگاه آزمایش شمارش گلبول های قرمز، دستگاه پایش عملکرد قلب و عروق، ماسک زیبایی صورت و پد چشمی از محصولاتی است که در مراحل انتهایی کار قرار دارند.
در ادامه این مراسم، دکتر عباس زارعی هنزکی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیا اینکه فناوری های همگرا آینده راهبردی دنیاست، اضافه کرد: ما امروز ناگزیر از استفاده از این فنآوری ها هستیم، وقتی همگرایی (CONVERGENCE) اتفاق می افتد که محصولات و سرویس ها از بخش های مختلف صنعت کنار هم قرار بگیرند و برای مشتری کاری انجام دهند.1400/08/17
09:44:43
5.0 / 5
544
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳