سورنا ستاری:

میزان خروج دانشجویان داروسازی به صفر رسیده است

میزان خروج دانشجویان داروسازی به صفر رسیده است

به گزارش لیمو بلاگ معاون علمی و فناوری رییس جمهور اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری در قالب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی اهتمام دارد برای برخی مهاجران اقامت های 3 تا 5 ساله تعریف کند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری در نشست دانش آموختگان سوری دانشگاه های ایران اظهار داشت: کشور سوریه در ایام سخت بعد از جنگ قرار دارد و برای گذر از این روزها نیازمند همکاری مردم خود است؛ ایران نیز چنین تجربه ای داشته و این روزهای سخت را پشت سر گذاشته است. شما تحصیل کردگان سوری باید با بازگشت و به کارگیری توانمندی های خود، سوریه را باردیگر آباد کنید.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور در ادامه بیان کرد: مهاجرپذیری در ایران یک مفهوم جدید و نوین است بنا بر این برخی قوانین کشورمان چندان همخوانی با حضور مهاجران ندارد؛ اما معاونت علمی و فناوری در قالب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی اهتمام دارد برای این افراد اقامت های ۳ تا ۵ ساله تعریف کند که همین اقامت ها خیلی از مشکلات شما را برای بهره مندی از امکانات رفاهی و اجتماعی کم می کند.
ستاری اضافه کرد: کشور سوریه نیازمند تعریف و پیاده سازی زیست بومی مبتنی بر فرهنگ و آداب و سنن بومی خود است. این کار هم باید توسط جوانان و تحصیل کردگان این کشور اتفاق بیفتد. البته استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان ایرانی نیز در این راه می توانند به آنها کمک کنند و ایده های خودرا برای بومی سازی در اختیار جوانان سوری قرار دهند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به این که تعاملات دانشگاهی و دانشجویی ربطی به روابط میان کشورها و دولت ها ندارد، اشاره کرد: این روابط در صورت بروز مشکلات سیاسی میان کشورها نیز برقرار و پابرجا خواهد بود. بنا بر این ما خواهان ادامه شکل گیری شبکه ای فرادولتی میان بخش خصوصی دو کشور هستیم.
وی با تاکید بر این که زیست بوم فناوری و نوآوری در ایران معادلات و آمال دانشجویان ایرانی را تغییر داده است، بیان کرد: ۳۰ سال پیش همه دانشجویان داروسازی فقط به فکر تاسیس داروخانه برای اشتغال بودند اما امروز آنها با اشتغال در شرکت های دانش بنیان و خلاق به دنبال تولید داروهای جدید و مورد نیاز کشور هستند. آمارها حاکی از این است که میزان خروج این دانشجویان از کشور به صفر رسیده است.
ستاری با اشاره به اشتراکات فرهنگی میان ایران و سوریه، اظهار داشت: با وجود همه این اشتراکات نیاز است که زیست بومی بومی در کشور سوریه با کمک تجربیات موجود در ایران راه اندازی شود تا با این کار روابط سیاسی، علمی و فرهنگی میان دو کشور نیز ارتقا یابد.


منبع:

1400/09/28
12:16:40
5.0 / 5
474
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲