رفع موانع توسعه فیبر نوری با حمایت وزارت ارتباطات قابل انجام است

رفع موانع توسعه فیبر نوری با حمایت وزارت ارتباطات قابل انجام است

به گزارش لیمو بلاگ مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اشاره کرد: توسعه فیبر نوری به یکی از اساسی ترین راه های دسترسی به اینترنت پرسرعت تبدیل گشته است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، محمدرضا بیدخام با اشاره به این که فیبرنوری یکی از پایدارترین زیرساخت های ارائه خدمات ارتباطی و مخابراتی خصوصاً اینترنت باکیفیت و پرسرعت است، اضافه کرد: ارائه خدمات نوین بر بستر فیبر نوری، همیشه روشی مطمئن و پایدار برای حوزه های ارتباطی بشمار می رود و در بعضی کشورها چندین دهه است که استفاده می شود و ارتباط بر این بستر بعنوان یک شبکه با ظرفیت بالا و امن در اختیار کاربران قرار می گیرد.
وی با اشاره به این که فیبرنوری یکی از پایدارترین راه های ارائه ی اینترنت باکیفیت و پرسرعت است، اظهار داشت: فیبر نوری به سبب امکان ارائه سرویسی پرسرعت و باثبات همیشه روشی مطمئن برای اتصال به شمار می رفته و در بعضی کشورهای پیشرو چندین دهه است همچنان ارتباط از این طریق بعنوان یک سرویس در اختیار کاربران قرار می گیرد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: با توسعه فیبرنوری در کشور، وضعیت سرعت و کیفیت اینترنت بهبود پیدا خواهدنمود و این امر با توجه و حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق خواهد شد.

بیدخام یکی از موانع توسعه فیبر نوری در کشور را عدم تغییرتعرفه ها در سالیان گذشته و منطقی نبودن آنها متناسب با نرخ تورم در کشور، دانست و اظهارداشت: درآمد شرکت مخابرات کفاف هزینه های شبکه را در بخش های نگهداری و توسعه نمی دهد. از سویی رشد هزینه های شرکت در بخش های مختلف (حقوق و دستمزد کارکنان، تامین فیبر و تجهیزات شبکه متاثر از افزایش نرخ ارز و صدور مجوزهای حفاری توسط شهرداریها و وزارت راه و شهر سازی ) سرمایه گذاری متناسب با نیاز شبکه را فراهم نمی نماید.

وی عدم برخورداری شرکت مخابرات ایران از حمایت دولت و نهاد حاکمیتی در سال های اخیر را نیز از موضوعات مهم و قابل توجه در بخش فیبر نوری دانست و اظهار داشت: کاهش سهم هزینه خدمات مخابراتی در سبد خانوار ناشی از شرایط اقتصادی کشور، عامل اصلی در کاهش تمایل مشترکان به دریافت سرویس بر بستر فیبر نوری و نارضایتی از بالا بودن قیمت تمام شده هزینه های اجرای فیبر داخل ساختمان ها و تهیه مودم سمت مشترک است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با تشریح عدم جذابیت لازم برای ارائه سرویس فیبرنوری برای تمام اپراتورهای خصوصی بازار ارتباطات کشور اضافه کرد: عدم وجود نقدینگی کافی جهت خرید تجهیزات جدید برای جایگزینی تجهیزات قدیمی و توسعه و جایگزینی شبکه فیبر بجای شبکه مسی موجود و همین طور پرداخت بدهی های تامین کنندگان تجهیزات و خدمات و پیمانکاران اجرائی، یکی از چالش های مهم در توسعه فیبر نوری است.


منبع:

1400/11/01
19:23:23
5.0 / 5
390
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱