آخر طرح صنعتی استحصال مس کاتدی به روش شیمیایی

آخر طرح صنعتی استحصال مس کاتدی به روش شیمیایی

به گزارش لیمو بلاگ پژوهشگران پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی موفق به دستیابی به دانش فنی استحصال مس کاتد از منبع مس سولفیدی به روش شیمیایی شدند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، طرح دستیابی به دانش فنی استحصال مس کاتد از منبع مس سولفیدی به روش شیمیایی با حمایت بخش خصوصی به انجام رسید و خروجی آن استحصال مس کاتدی با خلوص ۹۹.۹۷ درصد و با بهروری بیشتر از ۹۵ درصد در مقیاس صنعتی بوده است.
دکتر محمدرضا حلواگر، اعلام نمود: آخر این طرح با تکمیل تعهدات تیم پژوهشی در خصوص راه اندازی خط تولید صنعتی این فرآیند طی مدت ۹ ماه به انجام رسیده و نتایج حاصله از آن می تواند به صورت مستقیم فرایندهای موجود در صنایع استحصال فلز مس را دگرگون کند.
به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی، به قول وی فرآیند اجرا شده بدون احتیاج به کوره های صنعتی با دمای بالا و خطوط الکترووینینگ و تنها به روش شیمیایی نقش مهمی در کاهش سرمایه گذاری ثابت در حوزه صنایع مس را خواهد داشت و با کاهش مصرف انرژی به اشکال گاز و برق و عدم تولید سرباره و ضایعات غنی از مس، می تواند به سرعت به روشی برگزیده برای صنایع مس تبدیل گردد.
حلواگر تصریح کرد: حمایت پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و سرمایه گذار بخش خصوصی شرط اصلی موفقیت این پروژه بوده است و توجه صنایع بزرگ داخلی به این دانش فنی پاداشی درخور برای توسعه و بهره مندی مجموعه از این دستاورد خواهد بود.
منبع:

1400/12/08
11:35:06
5.0 / 5
462
تگهای خبر: پژوهش , تولید , صنایع
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲