مدرسه تابستانه دانشگاه شریف برای دانش آموزان

مدرسه تابستانه دانشگاه شریف برای دانش آموزان

لیمو بلاگ: دانشگاه صنعتی شریف مدرسه تابستانه ای برای دانش آموزان پایه دهم تا دوازدهم کل کشور برگزار می نماید.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، مدرسه تابستانه "رستا" ویژه دانش آموزان ورودی پایه دهم تا دوازدهم کل کشور، به شکل دو کارسوق مجزای مجازی و حضوری انجام می شود. رویداد مجازی از ۲ تا ۴ شهریور در بستر پلت فرم تعاملی و رویداد حضوری از ۸ تا ۱۰ شهریور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
کارگاه‎های علمی ارائه شده در مدرسه تابستانه شامل مباحثی در زمینه های ریاضی، علوم کامپیوتر و فیزیک و مسابقه علمی در آخر رویداد است. همه ی مطالب توسط دانشجویان برتر دانشگاهی و تحت نظر استادان آنان طراحی شده و به زبان دانش آموزان مخاطب رویداد به طریق کارگاه های جذاب و تعاملی تبدیل گشته است.
داده کاوی، هوش مصنوعی، الگوریتم، کدگذاری و فشرده سازی، نظریه بازی و مکانیک سیالات عناوین کارگاه هایی است که در این رویداد انجام می شود.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، دانش آموزان علاقمند می توانند جهت ثبت نام در این رویداد از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ مردادماه با مراجعه به سایت summerschool.sampad.gov.ir مشخصات اولیه خودرا ثبت کنند و سؤالات ورودی رویداد را دریافت و بطور گروهی آنها را حل کرده و پاسخ خودرا در سامانه قرار دهند.
بعد از بررسی پاسخ ها توسط تیم برگزاری، اسامی پذیرفته شدگان رویداد ۳۰ مردادماه در سایت رویداد قرار خواهد گرفت و امکان پرداخت هزینه و نهایی کردن ثبت نام برای پذیرفته شدگان فراهم خواهد شد.
تنها امکان شرکت در یکی از این دو کارسوق مجازی یا حضوری برای دانش آموزان برقرار است و امکان انتخاب نوع رویداد مورد نظر در هنگام ثبت نام در سایت وجود دارد.
جمع علمی - ترویجی رستا به عنوان یک انجمن علمی رسمی در دانشگاه صنعتی شریف، از سال ۱۳۹۶ مبادرت به برگزاری دوره های برخط و حضوری برای دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه از سراسر کشور کرده است. در این رویدادها دانشجویان نخبه ی کشور به عنوان آموزگار حضور داشته و دانش آموزان بصورت گروهی شرکت می کنند و تدریس بصورت تعاملی و مسئله محور انجام می گردد. این کارسوق علمی توسط سازمان کل پرورش استعدادهای درخشان، دانشگاه شریف و انجمن علمی رستا برگزار می گردد.

منبع:

1401/05/27
13:11:52
5.0 / 5
420
تگهای خبر: تدریس , دانشگاه , سازمان , سایت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳