افتتاح خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن در شازند

افتتاح خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن در شازند

به گزارش لیمو بلاگ، مرکزی مدیرعامل شرکت کیمیاگران امروز اظهار داشت: خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن در شرکت کیمیاگران امروز راه اندازی شد.


سیدمحمدرضا موسوی ۱۸ اسفند در آیین افتتاح خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن در شرکت کیمیاگران امروز شازند که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد اظهار داشت: ۲ سال پیش که در حضور وزیر بهداشت وقت و رییس سازمان غذا و دارو خط تولید ماده موثره استامینوفن راه اندازی شد در همان لحظه قول داده شد به سمت تولید ماده پیشتاز آن حرکت خواهیم کرد، سالی که استامینوفن تولید شد کشور بی نیاز و خودکفا نسبت یه این دارو شد، اما اهتمام بر این بود که این رسالت را ادامه دهیم تا زنجیره کامل شود.
وی ادامه داد: در آن سال که استامینوفن تولید می شد ماده پیشتاز آن وارد می شد، در ۲ سال قبل سالانه معادل حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار از این ماده وارد کشور می شد.
مدیرعامل شرکت کیمیاگران امروز با اعلان اینکه در ۲ سال قبل هیچ نگرانی درباب کمبود داروی استامینوفن وجود نداشت اظهار داشت: برای جلوگیری از واردات این ماده پیشتاز، در امتداد افتتاح خط تولید پاراآمینوفنول تلاش شد و امروز این خط افتتاح خواهد شد. ظرفیت این واحد ۴ هزار واحد و ۲ برابر نیاز کل کشور است.
موسوی افزود: اگر سال قبل ۲۰ میلیون دلار پاراآمینوفنول وارد کردیم امسال با شروع به کار این خط تنها ۵ میلیون دلار وارد می شود و حدود ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی به انجام می رسد.
وی بیان کرد: امروز نیز قول می دهیم طی ۲ سال آینده خط تولید پارانیتروکلرو بنزن plcd افتتاح شود و این زنجیره ارزش از نفت تا به داروی استامینوفن کاملا متصل شود.
مدیرعامل شرکت کیمیاگران امروز اشاره کرد: رسالت این مجموعه جلوگیری از خام فروشی است و نباید اجازه دهیم که بنزن هشت دهم دلاری به کشورهای هند و چین صادر و به موادی با ارزش افزوده بالاتر تبدیل گردد، امیدواریم بتوانیم از موادی همچون بنزن که در پتروشیمی ما تولید می شود مواد موثره و محصول نهایی را تولید نماییم.
وی ادامه داد: با تکمیل این زنجیره نخستین بار است که این خط در جهان راه اندازی می شود، این اتفاق بصورت پایلوت در مجموعه به انجام می رسد.
موسوی افزود: متفورمین ماده دومی است که به سمت تولید آن خواهیم رفت. این ماده با برندهای بین المللی با قیمت چند برابری به فروش می رسد، همین طور آسپیرین و سپس مفنامیک نیز در برنامه قرار دارند، این رسالت و راه تا خودکفایی کامل ادامه خواهد داشت.
منبع:

1401/12/20
12:20:03
5.0 / 5
187
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱