موفقیت شرکت مخابراتی چینی در مقابله با تحریم های آمریکا

موفقیت شرکت مخابراتی چینی در مقابله با تحریم های آمریکا

لیمو بلاگ: یک شرکت بزرگ مخابراتی چینی اعلام نمود بیش از 13000 قطعه مورد استفاده در محصولات ساخت خود که تحت تحریم های تجاری ایالات متحده قرار گرفته اند، را با قطعات دیگری جایگزین کرده است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از رویترز، شرکت هواوی در طول سه سال قبل ۱۳۰۰۰ قطعه را با جایگزین های چینی ساخت داخل جایگزین کرده و ۴۰۰۰ برد و مدار چاپی را برای محصولات ساخت خود باردیگر طراحی نموده و با موفقیت به کار گرفته است.
این شرکت مخابراتی چینی که در صدها کشور جهان مشغول فعالیت است، تصریح کرده که تولید بردهای الکترونیکی و مدارهای چاپی را تثبیت کرده است.
هواوی با این موفقیت توانسته محدودیت های تجاری تحمیل شده توسط ایالات متحده را دور بزند. از سال ۲۰۱۹، هواوی، تامین کننده اصلی تجهیزات مورد استفاده در شبکه های مخابراتی نسل پنجم هدف تحریم های متوالی و کنترل های صادراتی ایالات متحده بوده است.
این کنترل ها هم تامین تراشه های مورد نیاز هواوی توسط شرکت های آمریکایی را ناممکن کرد و هم فروش تجهیزات جدید هواوی در ایالات متحده و راه اندازی شبکه های مخابراتی طرف چینی را در این کشور ممنوع کرد.
هواوی در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۳.۸ میلیارد دلار در حوزه تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرد و با بهبود سودآوری، به افزایش هزینه های تحقیق و توسعه ادامه خواهد داد.


منبع:

1402/01/02
13:13:42
5.0 / 5
195
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳