در استرالیا؛

انسولین خوراکی به تجاری سازی نزدیک می شود

انسولین خوراکی به تجاری سازی نزدیک می شود

به گزارش لیمو بلاگ، یک شرکت اسپین آف از دانشگاه سیدنی به نام اندوآگزیوم (Endo Axiom)، مبلغ ۲٫۲ میلیون دلار حمایت مالی برای تجاری سازی انسولین خوراکی دریافت کرده است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، یک شرکت اسپین آف از دانشگاه سیدنی به نام اندوآگزیوم (Endo Axiom)، مبلغ ۲٫۲ میلیون دلار حمایت مالی از انکوباتور بیوتکنولوژی استرالیا Proto Axiom دریافت کرده است تا بتواند فناوری تحویل دارو را تجاری سازی کند. هدف از این تکنولوژی، امکان تحویل انسولین بدون سوزن برای کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ است.
این فناوری از تحویل ایمن نانوذرات برای درمان بیماری های خود ایمنی و آلرژی استفاده می نماید. نخستین کاربرد انسولین خوراکی برای بهبود زندگی افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ است که یک بیماری خود ایمنی مادام العمر بوده و در کودکان خردسال آغاز می شود و احتیاج به تزریق روزانه انسولین دارد. در سال ۲۰۲۱ تخمین زده شده که ۸٫۴ میلیون نفر در سرتاسر جهان با این بیماری زندگی می کنند.
ویکتوریا کوگر، دیوید لو کوتور و نیکلاس هانت بعد از ۲۰ سال تحقیق، شرکت اسپین آف اندوآگزیوم را تأسیس کردند. با این وجود، این یک کمک هزینه پروژه NHMRC ۲۰۱۸ بود که امکان توسعه کلیدی را برای آنها فراهم نمود. در این شرکت آنها پلیمری ساختند که به محیط پاسخگو بود و امکان انتشار انسولین در زمان مناسب و در جای مناسب کبد را فراهم می کرد.
پروفسور ویکتوریا کوگر می گوید: انسولین خوراکی ما با اتصال انسولین به نانوذرات و سپس پوشش دهی آن با یک لایه محافظ ایجاد می شود. این پوشش به انسولین کمک می نماید با خیال راحت به جریان خون تحویل داده شود. ما امیدواریم که این انسولین نخستین دارویی باشد که ما می توانیم به این روش عرضه دهیم. کار ما تا به امروز نشان داده است این نانوذرات بسیار ایمن بوده و به سرعت از بدن دفع می شوند. ما هم اکنون داروهای دیگری را هم آزمایش می نماییم و هدف اصلی استفاده از این سیستم تحویل نه تنها برای درمان، بلکه برای پیشگیری از پیشرفت بیماری است.
اما جانستون می گوید: این کار نمونه ای از تعالی دیرینه دانشگاه سیدنی در قسمت تحقیقات بهداشتی و پزشکی و تعهد به استفاده از تحقیقات برای بهبود زندگی است. من از دیدن نتایج این تحقیق درحال پیشرفت به سمت تجاری سازی هیجان زده هستم. پتانسیل بهبود بسیار زیاد زندگی افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، بخصوص کودکان، یک پیشرفت هیجان انگیز است و بر اهمیت آنچه که ما بعنوان دانشگاه و دانشمند هستیم، تاکید می کند.


منبع:

1402/02/08
05:35:30
5.0 / 5
318
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳