همزمان با روز جهانی ارتباطات صورت گرفت؛

افتتاح پروژه های بزرگ همراه اول با حضور رییس جمهور

افتتاح پروژه های بزرگ همراه اول با حضور رییس جمهور

لیمو بلاگ: همزمان با روز جهانی ارتباطات و با حضور رییس جمهور دو پروژه بزرگ همراه اول افتتاح و رونمایی گردید.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، عصر روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور رییس جمهور، تعدادی پروژه مهم و ملّی ارتباطی رونمایی گردید.
در این مراسم که با حضور سیدابراهیم رئیسی، رییس جمهور، عیسی زارع ‎پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول و تعدادی از مسؤولان و مدیران شرکتها و سازمان های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، پروژه های «آزمایشگاه نسل ۵ تلفن همراه» و «اتصال ۲۲۰۰ روستا به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول» رونمایی گردید.
در این برنامه به دستور رییس جمهور، نخستین لابراتوار تخصصی نسل ۵ تلفن همراه اپراتور اول در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران راه اندازی شد و ۲۲۰۰ روستای جدید نیز تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول قرار گرفت.
همچنین در همین راستا، پروژه اتصال چهار هزار روستای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات با رونمایی سایت نسل ۴ همراه اول در روستای حسن آباد علیا از توابع شهرستان زیرکوه استان خراسان جنوبی با برقراری ارتباطی مستقیم شروع شد.
سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور نیز با گرامیداشت روز ارتباطات و با اشاره به اهمیت شبکه آموزشی دانش آموز، بیان داشت: «شاد» که در دوران کرونا به وجود آمد، در مدارس و نظام آموزشی آثار و فواید بسیاری داشت؛ سامانه ای که در نظام آموزشی ما یک پدیده نو بود و مانع از ایجاد وقفه در آموزش دانش آموزان شد.
وی اضافه کرد: ما گفتیم که این سامانه را کنار نگذارند تا در کنار آموزش حضوری، این سامانه را نیز برای مسائل کمک آموزشی استفاده کنند؛ برای اینکه ارتباطات خوبی به وجود آمده و این شبکه را نباید از دست داد.
گفتنی است که شبکه «شاد» با سرمایه گذاری همراه اول در دوران کرونا افتتاح شد.
عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم با بیان این که از شروع دولت سیزدهم، تعداد چهار هزار روستای بالای ۲۰ خانوار با تلاش اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات ایران به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است، اضافه کرد: اکنون ۹۲ درصد روستاهای کشور به این شبکه متصل شده اند و ۸ درصد باقی مانده نیز که جزو روستاهای سخت و صعب العبور به شمار می روند به زودی متصل خواهند شد.
زارع پور با اعلان اینکه اکنون هیچ شهری در کشور وجود ندارد که کمتر از ۸۰ درصد روستاهای آن به شبکه ملی اطلاعات متصل باشد، اشاره کرد که تا آخر سال جاری ۱۰۰ درصد روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.منبع:

1402/02/28
05:59:25
5.0 / 5
338
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱