مركز لرزه نگاری اعلام كرد؛

ثبت بیش از ۴۵۰ زمین لرزه در اردیبهشت ۱۴۰۲

ثبت بیش از ۴۵۰ زمین لرزه در اردیبهشت ۱۴۰۲

لیمو بلاگ: برمبنای آمار شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در اردیبهشت ماه 1402، بیش از 450 بار لرزید.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تعداد ۴۵۴ زمین لرزه را ثبت کردند. این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و تعیین محل شده اند.
در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۱ زمین لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ ترین آنها در روز جمعه ۸ اردیبهشت ماه ساعت ۲: ۰۹ در قدمگاه واقع در استان خراسان رضوی با بزرگی ۴.۷ در مقیاس امواج زمین رخ داده است.
از لحاظ آماری ۳۹۳ زمین لرزه با بزرگی کوچک تر ۳، تعداد ۵۰ زمین لرزه با بزرگی بین ۳و۴، و تعداد ۱۱ زمین لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ بوده است. استان خراسان رضوی با ۶۶ زمین لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین لرزه ثبت شده در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ را به خود مختص کرده است و بعد از آن استانهای آذربایجان غربی و خراسان جنوبی به ترتیب با ۴۹ و ۴۹ زمین لرزه قرار دارند.
مرکز لرزه نگاری کشوری در اردیبهشت ماه امسال ۶ زمین لرزه در استان تهران ثبت کرده است که بزرگترین آنها با بزرگی ۳.۸ در مقیاس امواج درونی زمین در صفادشت بوده است.


منبع:

1402/03/03
14:43:09
5.0 / 5
359
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴