توسط یك شركت دانش بنیان؛

ساخت کیت های تشخیص هویت و تشخیص ژنتیکی

ساخت کیت های تشخیص هویت و تشخیص ژنتیکی

به گزارش لیمو بلاگ، یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با تولید فرآورده های دارویی خاص، کیت های تشخیص هویت و تشخیص ژنتیکی، نیاز کشور را به این فرآورده ها تأمین کند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سیروس زینلی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان زیست فناوری، با اشاره به فعالیت این مجموعه در حوزه دارو، کیت های تعیین هویت و تشخیص ژنتیکی عنوان کرد: این شرکت توانسته است یک داروی راهبردی مخصوص بیماران خاص جهت جلوگیری از بافت پیوندی یعنی تولید آنتی بادی پلی کلونال خرگوشی ضد تیموس انسان را تولید نماید. این دارو با مجوز سازمان غذا و داوری وزارت بهداشت از سال ۱۴۰۰ وارد بازار شده است.
این فعال فناور افزود: این شرکت جزو ۵ شرکت تولید کننده کیت های تعیین هویت مولکولی در جهان است و توانسته تنوع بالایی از کیت های تعیین هویت را به بازار سلامت عرضه نماید.
زینلی بیان کرد: این شرکت در حوزه ساخت کیت های تشخیص ژنتیکی فعالیت جدی دارد و موفق شده است ده ها کیت دراین زمینه همچون تشخیص سندروم های بارداری، ناباروری در مردان، تشخیص چندین بیماری انسانی، پی جی دی و موارد گوناگون دیگر را در ضمن سالهای قبل در اختیار لابراتوار های تشخیص ژنتیکی و مراکز علمی قرار دهد. کیت تعیین هویت اسب این شرکت، یکی از محصولات تراز جهانی ساخت داخل بشمار می رود
این فعال حوزه زیست فناوری، با اشاره به اهمیت و کاربرد این محصول دانش بنیان اظهار داشت: این کیت ها در حوزه تشخیص بیماریهای ژنتیکی و نیز تعیین هویت ژنتیکی افراد کارآمد هستند. مخاطبان آن لابراتوار های ژنتیک و تعیین هویت مانند لابراتوار های پلیس و پزشکی قانونی به شمار می روند.
جلوگیری از خروج ارز
مدیرعام این شرکت دانش بنیان، با اشاره به تولید محصولات دارویی هم تراز با استانداردهای جهانی و توانمندی در تامین نیاز داخلی اظهار داشت: درباب دارو نزدیک به ۵ تا ۶ میلیون یورو ارز بری انجام شده است که با پشتیبانی از تولید داخل و توقف واردات سالانه حداقل ۶ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در پی خواهد داشت. درباب کیت های تشخیصی نیز صد ها هزار یورو ارزبری آن خواهد بود. اکنون نیز بخش مهمی از نیاز داخل بوسیله محصولات این شرکت تامین می شود.
زینلی با اشاره به اینکه محصول تولید داخل با قیمتی ۴ تا ۱۰ برابر کمتر از نمونه خارجی به دست مصرف کننده داخلی می رسد، افزود: این شرکت محصول داخلی را با قیمت ۴ تا ۸ برابر در بازار بین المللی می فروشد و می توان ادعا کرد که واردات با قیمت داخلی قابل رقابت نیست.
وی درباره ی اشتغال به وجود آمده در این مجموعه دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت بیش از ۷۰ نفر کارمند تمام وقت دارد و غیر مستقیم به صد ها نفر و ده ها شغل کمک می نماید.

1402/03/14
15:26:45
5.0 / 5
246
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴