كاهش وابستگی كشور به قطعات تجهیزات دوار صنایع نفت و فولاد

كاهش وابستگی كشور به قطعات تجهیزات دوار صنایع نفت و فولاد

یاتاقان ها قطعات تجهیزاتی دوار هستند كه تا حالا عموما از خارج كشور وارد می شدند؛ ولی حالا از طرف پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان به تولید صنعتی رسیده است و بیشتر صنایع همچون فولاد از این قطعه بهره مند شده اند.


مهدی سعادتمند مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه در این شرکت، یاتاقان های لغزشی که مربوط به صنایع دوار و تجهیزات صنعتی هستند را به تولید رسانده ایم، اظهار داشت: یاتاقان های تولید شده را به صنعت فولاد تحویل دادیم.
وی یاتاقان ها را قطعات حساسی دانست که باید با دقت بالا تولید شوند و اشاره کرد: تولید یاتاقان های سه لایه با پوسته فولادی از دیگر محصولاتی است که در سیستم های دوار مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع یاتاقان های 3 لایه یاتاقان هایی با پوسته فولادی هستند که به روش گریز از مرکز برنز بر روی آنها ریخته گری با آلیاژ خاصی روی آن آبکاری می شود.
سعادتمند با تاکید بر اینکه شرکت دانش بنیان تحت مدیریت وی، پیشگام تولید این محصول در کشور است، اظهار نمود: از این نوع یاتاقان ها در صنایعی که تجهیزات آنها نیاز به دور بالاتری دارد به کار برده می شود؛ چونکه یاتاقان های دو لایه در این شرایط گرفتار خستگی می شوندد و این نوع یاتاقان ها می تواند شرایط بهینه را برای صنایع فراهم آورد.
وی با اعلان اینکه این یاتاقان ها جزء اقلام وارداتی محسوب می شوند، اظهار داشت: این قطعه حساس است و باید با دقت به تولید برسد؛ یاتاقان ها معمولا در تجهیزاتی که در دور بالا هستند استفاده می شوند و تا حالا این قطعه وارداتی بوده است و در صورت بروز مشکل در واردات این قطعه، صنایع گرفتار رکود خواهند شد.
سعادتمند با تاکید بر اینکه استفاده از یاتاقان های بومی شده می توانند مشکل سیستم های دوار را از بین ببرند، افزود: این محصول با کیفیتی همچون نمونه های خارجی به تولید رسیده و مزیت رقابتی آن قیمت پایین نسبت به نمونه های خارجی و دسترس پذیر بودن آنها است.
سعادتمند کاربرد این محصول را در صنایع نفت، پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه فولاد، مخابرات، سیمان و هر صنعتی که به تجهیز کمپرسور و توربینی نیاز داشته باشد عنوان نمود.1399/09/09
22:57:12
5.0 / 5
1037
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳